288. Kunstauktion

Kunstauktionshaus Georg Rehm, Provinostr. 50 1/2, 86153 Augsburg, Germany
info@auktionshaus-rehm.de · +49 (0)821 551001 · +49 (0)821 556758

Date of the auction: 10.10.2019

Image
Lot number 1112
Schmuckgarnitur
€0
Image
Lot number 1113
Halskette
€0
Image
Lot number 1115
Klapphülle
€0
Image
Lot number 2087
Satteltasche
€0
Image
Lot number 1116
Halskette
€0
Image
Lot number 2088
Satteltasche
€0
Image
Lot number 1117
Collier
€0
Image
Lot number 1118
Schmuckgarnitur
€0
Image
Lot number 1120
Collier, um 1900
€0
Image
Lot number 2094
Graphikblatt
€0
Image
Lot number 1124
Perlenstrang
€0
Image
Lot number 1261
Glücksbringer, um 1900
€0
Image
Lot number 1263
Biedermeier Brosche
€0
Image
Lot number 1269
Anhänger
€0
Image
Lot number 4077
Konvolut Uhren
€0
Image
Lot number 1030
Schälchen
€0
Image
Lot number 1034
Zierväschen
€0
Image
Lot number 1035
Deckelgefäß
€0
Image
Lot number 1037
Babyrassel
€0
Image
Lot number 5020
Kupferstich, um 1700
€0
Image
Lot number 1042
Münzanhänger
€0
Image
Lot number 5024
Lithographie
€0
Image
Lot number 5025
Holzstich
€0
Image
Lot number 5034
Buch
€0
Image
Lot number 5036
Buch
€0
Image
Lot number 5038
Paar Kupferstiche
€0
Image
Lot number 5039
Kupferstich
€0
Image
Lot number 5040
Kupferstich
€0
Image
Lot number 5041
Holzstich
€0
Image
Lot number 1080
Zuckerlöffel
€0