Algemene Kunst- en Antiekveiling: 14 – 26 april 2021

De Zwaan
Keizersgracht 474
(bij de Leidsestraat)
1017 EG Amsterdam
Netherlands
[email protected] · +31 (0)20 6220447 · +31 (0)20 638 45 76

Date of the auction: 14.04.2021 - 26.04.2021

Back

Image
14krt. Gouden broche, Biedermeier,

onderaan een pampel met vijf strengen. (hangoog ontbreekt, kleine reparaties) bruto 6,5 gr., lengte 6 cm. [1

Lot #: 1

Estimate: €140 - €180

Date: 14 Apr 2021 - 26 Apr 2021

Image
14krt. Gouden lorgnet

handvat in de vorm van een zuil met acanthusblad als kapiteel bruto 26,8 gr., lengte 13 cm. [1

Lot #: 2

Estimate: €300 - €500

Image
Zilveren en gouden ring

bezet met een druppel geslepen roosdiamant, waarboven een kroon van roosdiamanten, totaal ca. 0,50ct. bruto 5,9 gr., ringmt. 18 Provenance: nalatenschap van een Amsterdamse juwelier-antiquair [1

Lot #: 3

Estimate: €100 - €200

Image
Zilveren en gouden ring

kop in de vorm van een ruit. In het midden bezet met een trapgeslepen saffier. Verder opengewerkt en bezet met briljant geslepen diamanten, totaal ca. 0,70ct. (Pique) bruto 4,4 gr., ringmt. 18 1/4 Provenance: nalatenschap van een Amsterdamse juwelier-antiquair [1

Lot #: 4

Estimate: €120 - €180

Image
Twee zilveren en gouden broches, 19e eeuw,

één in de vorm van een lelietje-van-dalen, bezet met parels en achtkant geslepen diamanten Staafbroche met een hoefijzer, bezet met parels en oud slijpsel diamanten (BWG) bruto 9,8 gr., lengte 5 en 4,5 cm. Provenance: nalatenschap van een Amsterdamse juwelier-antiquair 2

Lot #: 5

Estimate: €250 - €450

Image
18krt. Roségouden en zilveren broche met portret miniatuur

in het midden een portret op parelmoer van een dame met kanten kapje (crack). Rand bezet met oud slijpsel diamanten, totaal ca. 1,20ct. Met Franse keuren, op de speld gemerkt Tiffany & Co. bruto 8,7 gr., diam. 2,8 cm. Provenance: nalatenschap van een Amsterdamse juwelier-antiquair [1

Lot #: 6

Estimate: €600 - €1,200

Image
14krt. Gouden speld

van twee in elkaar vallende cirkels, één versierd met meander motief , ander met golvende stippellijnen. Hierdoorheen een buisje met aan elke zijde een oud slijpsel diamant, ieder ca. 0,25ct (Pique) bruto 5,9 gr. Provenance: nalatenschap van een Amsterdamse juwelier-antiquair [1

Lot #: 7

Estimate: €200 - €400

Image

Eén paar met heliotroop halve bollen waarop een ster, bezet met een kleine gefacetteerde robijn (chips). Andere paar aan één zijde een ronde vorm, waarin een bloem bezet met roosdiamanten (4 los). Revers speld bezet met een natuurlijke parel bruto 12,7 gr., diam. 1,2 cm. Provenance: nalatenschap van

Lot #: 8

Estimate: €140 - €180

Image
14krt. Gouden hanger aan fijn collier.

Hanger gemaakt van een onderdeel van een oorijzer, zgn. boek. Versierd met cannetille en gestanste ornamenten Bruto 10,5 gr., lengte collier 52 cm., hanger 3,5 cm. [1

Lot #: 9

Estimate: €180 - €220

Image
14krt. gouden "bootjes"collier, 19e eeuw,

bestaande uit 27 ronde schakels (incl. sluiting), ieder bezet met een gefacetteerde paste op folie (verkleuringen) bruto 14,1 gr., lengte 31 cm. Provenance: nalatenschap van een Amsterdamse juwelier-antiquair 1

Lot #: 10

Estimate: €250 - €450

Image
14krt. Gouden stijve armband, 19e eeuw,

op de bovenzijde een rij aflopende natuurlijke parels (niet getest, mist één aan het eind). Gehele band bestaat uit twee gedraaide strengen. bruto 19,1 gr., binnenmaat 6 x 5 cm. [1

Lot #: 11

Estimate: €450 - €650

Image
Paar 14krt. gouden oorstekers en een roségouden staafbroche, 19e eeuw.

Oorstekers ieder bezet met een roosdiamant van ca. 0,50ct. Broche in het midden vijf spiegelchatons, ieder bezet met een roosdiamant van ca. 0,08ct. bruto 9,2 gr.,diam. oorknoppen 6 mm., lengte broche 4,5 cm. [3

Lot #: 12

Estimate: €600 - €800

Image
14krt. Roségouden slagarmband, 19e eeuw,

bezet met twee roosdiamanten, totaal ca. 0,30ct. (zettingen versleten) bruto 10,4 gr., binnenmaat 6 x 4,8 cm [1

Lot #: 14

Estimate: €250 - €450

Image
Drie zilveren en gouden takbroches, 19e eeuw/begin 20e eeuw,

alle bezet met roosdiamanten (reparaties, tinsoldeer, onedele speld) bruto 27,3 gr., lengte 5,2, 4 en 3,5 cm. Provenance: nalatenschap van een Amsterdamse juwelier-antiquair 3

Lot #: 15

Estimate: €300 - €500

Image
Zilveren en gouden takbroche,19e eeuw,

bezet met roosdiamanten, totaal ca. 0,35ct. (reparaties) bruto 8,2 gr., lengte 5,5 cm. [1

Lot #: 16

Estimate: €200 - €400

Image
Vier zilveren veerbroches, begin 20e eeuw,

alle bezet met roosdiamanten. Twee met gouden speld bruto 37,9 gr., lengte 6, 5 en 4 cm. Provenance: nalatenschap van een Amsterdamse juwelier-antiquair 4

Lot #: 17

Estimate: €200 - €400

Image
Twee gouden en zilveren staafbroches, 19e eeuw,

één markiesvormig en bezet met een peer geslepen roosdiamant, ca. 0,20ct. en vele kleinere. Mt ID. Andere rechthoekig, waaronder driehoeken en kleine pampels, alle gezet met roosdiamanten. Met Franse keuren bruto 11,0 gr., lengte 6,5 en 4,3 cm. Provenance: nalatenschap van een Amsterdamse

Lot #: 18

Estimate: €200 - €400

Image
14krt. Gouden broche en een zilveren, begin 20e eeuw,

Gouden broche bezet met roosdiamanten. Zilveren broche in het midden een roosdiamant, ca. 0,20ct. (Pique). Mt P2K, Peters & Koenen te Amsterdam, 1898 - 1910 bruto 7,3 gr., lengte 4,5 cm. Provenance: nalatenschap van een Amsterdamse juwelier-antiquair [2

Lot #: 19

Estimate: €200 - €300

Image
18krt. gouden broche, 19e eeuw,

bestaande uit een opkrullende rechthoek, waarop een bloemornament, bezet met roosdiamanten. (soldeer, kleine reparaties) bruto 11,1 gr. Provenance: nalatenschap van een Amsterdamse juwelier-antiquair [1

Lot #: 20

Estimate: €200 - €300

Image
14krt. Gouden vlinderbroche, 19e eeuw,

bezet met oud slijpsel diamanten, granaten en een opaal (chip). Totaal aan diamant ca. 0,60ct. bruto 3,2 gr., lengte 2,3 cm. [1

Lot #: 21

Estimate: €300 - €400

Image
Vier zilveren en gouden staafbroches, 1e helft 20e eeuw,

alle bezet met roosdiamanten. bruto 28,1 gr., lengte 5,5 - 7 cm. Provenance: nalatenschap van een Amsterdamse juwelier-antiquair [4

Lot #: 22

Estimate: €400 - €600

Image
Drie differente broches.

Eén 14krt. goud, bezet met een ovale onyx, waarop een zilveren ornament, bezet met roosdiamanten. Eén bezet met roosdiamanten. (kleine beschadigingen). Hierbij een medaillonhanger bruto 30,8 gr., lengte 3,7, 3,3 en 1,8 cm Provenance: nalatenschap van een Amsterdamse juwelier-antiquair [4

Lot #: 23

Estimate: €200 - €400

Image
Zilveren en gouden broche tevens hanger en een hanger aan collier.

Broche in de vorm van een Franse Lelie en bezet met oud slijpsel en achtkant geslepen diamanten (reparaties, hangoog later). Hanger bezet met roosdiamanten (reparaties) bruto 17,6 gr., lengte 4,5/3,5 en 4,5 cm. Provenance: nalatenschap van een Amsterdamse juwelier-antiquair [3

Lot #: 24

Estimate: €300 - €500

Image
Gouden en zilveren broche, Art-Nouveau,

bezet met oud slijpsel en achtkant geslepen diamanten, totaal ca. 0,75ct. Franse keuren bruto 9,9 gr., lengte 4 cm. Provenance: nalatenschap van een Amsterdamse juwelier-antiquair [1

Lot #: 25

Estimate: €200 - €400

Image
14krt. Gouden broche en een hanger aan collier.

Broche bezet met oud slijpsel en achtkant geslepen diamanten, totaal ca. 2,65ct. (VSI-Pique). (beschadigingen, reparaties, missen twee). Hanger hartvormig bezet met oud slijpsel en achtkant geslepen diamanten, waaronder een pampel bezet met een briljant geslepen diamant, ca. 0,60ct. (zeer grote

Lot #: 26

Estimate: €500 - €600

Image
Platina staafbroche

in het midden een blister parel, met aan weerszijde negen aflopende oud slijpsel geslepen diamanten, totaal ca. 2,80ct. (VSI-Pique, chips) bruto 9,5, lengte 8,3 gr. Provenance: nalatenschap van een Amsterdamse juwelier-antiquair [1

Lot #: 27

Estimate: €800 - €1,200

Image
Platina rijring

bezet met vijf oud slijpsel en briljant geslepen diamanten, totaal ca. 0,50ct. (Pique, chips) Platina is 900/000 bruto 5,4 gr., ringmt. 17 [1

Lot #: 28

Estimate: €200 - €300

Image
Roségouden en zilveren rozetring en divers.

Ring bezet met roosdiamanten (reparaties) bruto 3,0 gr., ringmt. 17 [1+zkj

Lot #: 29

Estimate: €140 - €180

Image

Armband bestaande uit vier strengen (reparaties en beschadigingen), sluiting bezet met een amethist op folie. Broches alle bezet met parels, één tevens met blauw glas. bruto 19,5 gr. [4

Lot #: 30

Estimate: €400 - €600

Image
14krt. Gouden broche,

in het midden een onyx plaquette (barst) met micro-mozaïek voorstelling van een bloemenmand bruto 18,7 gr., lengte 5 cm. [1

Lot #: 31

Estimate: €140 - €180