Auction 01.07.2020

Zwiggelaar Auctions
Witte de Withstraat 32 hs
1057 XZ Amsterdam
Netherlands
[email protected] · +31 (0)6 47986138

Date of the auction: 01.07.2020

Back

Image

(...) Publications by and works by Hansjörg Mayer. Haags Gemeentemuseum 5 oktober-24 november 1968. 193 p. Tekst in het Nederlands, Duits en Engels. Vooromslag wat krom, enkele vlekjes, laatste p. losgaand, verder goed + A document made by Paul Thek and Edwin Klein. Amsterdam/ Stockholm, Stedelijk

Lot #: 1746

Estimate: €100 - €200

Date: 1 Jul 2020

Image
[Moderne kunst] Internationale Ausstellung neuer Theatertechnik Konzerthaus

Omslag en typografie Friedrich Kiesler. Wenen, Löcker & Wögenstein, 1975. Herdruk van originele uitgave uit 1924 + nog 1 ex. van dezelfde (omslag wat sleets) + Burg Giebichenstein. Die hallesche Kunstschule von den Anfängen bis zur Gegenwart. Staatliche Galerie Moritzburg Halle e.a., 1993. 563 p

Lot #: 1747

Estimate: €80 - €150

Date: 1 Jul 2020

Image
[Matisse e.a.] Albert Skira. Vingt ans d'activité

Editions Albert Skira, 1948. 1e druk, een van 1500 ex. op Lafuma. Omslag door Henri Matisse. Rugeinden omslag iets ingescheurd, verder goed. Met los ingelegde uitnodiging met hetzelfde ontwerp als het omslag, met de hand gericht aan E.L.T. Mesens en A.P. Sainsbury* + Calder's Universe. Jean Lipman

Lot #: 1748

Estimate: €70 - €120

Date: 1 Jul 2020

Image
Lucio Fontana (1899-1968)

Museumjournaal serie 9 no. 5/6, 1964. Omslag (Willem Sandberg) met daarop centraal medaillon in zwart omringd door 24 doorgedrukte gaatjes, gesigneerd "L Fontana 64" in druk. Gebruikt voor dubbelnummer van Museumjournaal, Journaal van de Nederlandse musea voor moderne kunst, serie 9, no. 5/6

Lot #: 1749

Estimate: €100 - €200

Date: 1 Jul 2020

Image
Marlene Dumas (1952-)

Ons Land Licht Lager Dan De Zee. Centraal Museum Utrecht 12-10 t/m 25-11-1984. Catalogus 1e solo-expositie Dumas. 22 (2) p. 4to, geniet. Incl. kopie van artikel Rob Smolders over Dumas in Metropolis M nr. 5, 1984 + The Eyes of the Night Creatures. Paul Andriesse. Amsterdam, 1985. 20 p. + Zeven

Lot #: 1750

Estimate: €70 - €120

Date: 1 Jul 2020

Image
5 nummers uit de Rubber Stamp Portfolio

Parasol Press Ltd., New York, distributor MOMA, 1976. 5 (uit de reeks van 12) reliëfdrukken, oplage 1000, compleet in originele envelop: The relocation of property by natural forces, Joe Zucker; Untitled, Myron Stout; Installation floor plan for any space surrounded by four walls, Barry le Va; Six

Lot #: 1751

Estimate: €100 - €200

Date: 1 Jul 2020

Image
Giulio Paolini. Idea de Tempio della Pittura

Eigen beheer, 1983. Bruine kunstleren map met voorwoord, 4 lithografieën en een tekstpagina (verantwoording op versozijde) door Bruno Corà. Eén litho gesigneerd en genummerd 61/100. 26,8 x 39 cm

Lot #: 1752

Estimate: €75 - €150

Date: 1 Jul 2020

Image
Jan Mankes (1889-1920)

Jan Mankes door A. Mankes-Zernike en R.N. Ronald Holst. Van Es, Utrecht, 1923 + Jan Mankes door Alb. Plasschaert en Just Havelaar. Inl. A. Mankes-Zernike. Van Es, Wassenaar, 1927. Een originele houtsnede (gedrukt door de uitgever) in het eerste deel. 63 pp. tekst, 28 opgeplakte reproducties. Deel II

Lot #: 1753

Estimate: €75 - €150

Date: 1 Jul 2020

Image
La Sainte Bible. Illustrations de Salvador Dali

traduite en français sous la direction de L'Ecole Biblique de Jerusalem. Parijs, Denoël, 1972, XVI,(2), 1458,(2) pp. met 38 kleurenplaten door S. Dali. Facsimile herdruk van de Parijse editie 1955. Groot 4to, kunstleren band in gestoffeerde hoes. Rug geschaafd; verder een zeer goed ex. van deze

Lot #: 1754

Estimate: €60 - €90

Date: 1 Jul 2020

Image
[Spaanstalig/ Zuid-Amerika] Lot van meer dan 30 veelal kleine publicaties,

vrijwel alle Spaanstalig en/ of met betrekking tot Spaanse of Zuid-Amerikaanse kunstenaars of de Biennale van Sao Paulo, grotendeels jaren 80. Ex collectie Wim Beeren. Bevat o.a.: (1) Caito. Esculturas. XXI Bienal Internacional de Sao Paulo 1991. Set van 7 ansichtkaarten met de kunstwerken van Caito

Lot #: 1755

Estimate: €70 - €140

Date: 1 Jul 2020

Image
[Stedelijk Van Abbemuseum] Lot van 38 tentoonstellingscatalogi

1955-1989, deels in samenwerking met andere musea, alle rijk geïllustreerd, alle in oorspronkelijk omslag, diverse formaten. Ex collectie Wim Beeren. Tentoonstellingscatalogi m.b.t. Dan van Severen (1982), Piet Dirx (1985), Imi Knoebel (1982), Remy Zaugg (1987), William Wiley (1973), Carel Balth

Lot #: 1756

Estimate: €70 - €140

Date: 1 Jul 2020

Image
Joseph Willaert. Met God op de schommel

Daniël Van Ryssel & Joseph Willaert. Gent, Yang, 1971. Met 8 originele zeefdrukken van Joseph Willaert. 46 p. Omslag met wat gebruikssporen, verder goed exemplaar

Lot #: 1757

Estimate: €100 - €200

Date: 1 Jul 2020

Image
[Zero] Mack Piene Uecker

Günther Uecker, Otto Piene; Heinz Mack. Museum Haus Lange Krefeld, 1963. 14 p. met 6 p. tekst, los in cliché embossing in wit-crèmekleurig omslag

Lot #: 1758

Estimate: €100 - €200

Date: 1 Jul 2020

Image
Luis Filcer (1927-)

Venlo, Sir Harald Art, 1994. 88 p. 20 volpagina gekleurde en 9 volpagina monochrome seriegrafieën, alle in potlood gesigneerd. Nr. 4/125 in orig. band in cassette. Oblong folio, 33 x 39,5 cm. Goed exemplaar

Lot #: 1759

Estimate: €125 - €250

Date: 1 Jul 2020

Image
Douglas James Johnson. Definitions of Betrayal. Part 1 Funeral Rites

Amsterdam, Galerie Jurka, 1977. Linnen portfolio, compleet met 10 gesign. en genumm. collages in zeefdruk, los titelblad, colofon en inhoudsopgave. Nr. 11/80. Portfolio 73,5 x 53 cm. Controversieel portfolio geïnspireerd door Jean Genet

Lot #: 1760

Estimate: €150 - €300

Date: 1 Jul 2020

Image
De Eerste Vijf der Amsterdamsche Grafische School 1918-1923

53 (40, XXXV = afbeeldingen) p. + De Tweede Vijf der Amsterdamsche Grafische School 1918-1928. 63 pp. + De Vierde Vijf der Amsterdamsche Grafische School, 1938 - en 8 andere uitgaves van de A.G.S

Lot #: 1761

Estimate: €70 - €120

Date: 1 Jul 2020

Image
Chris Lebeau

Hoes voor 78 toeren-platen. Band- en rugontwerp door Lebeau. Zwart linnen met vergulde illustratie, gesign. in de plaat, met fraai afgewerkte koperen bindknoppen. *Zeldzaam

Lot #: 1762

Estimate: €70 - €120

Date: 1 Jul 2020

Image
[Architectuur] Forum

Maandblad voor architectuur. Jaargang 1 t/m 14, 1946-1959. Gebonden in uniform orig. linnen. Jrg. 1-2 in een band; jrg. 3, 5, 7-12 en 14 dubbel aanwezig. (totaal 22

Lot #: 1763

Estimate: €70 - €120

Date: 1 Jul 2020

Image
[Architectuur] Bouwkundig Weekblad Architectura

11 gebonden jaargangen: 52-62, w.v. jrg. 58, 59 (3x), 61 en 62 dubbel. 's-Gravenhage, Mouton & Co, 1931-1941. Deels in orig. linnen, deels in bibliotheekbanden + Bouwkundig Weekblad jrg. 29, 1909 - en Architectura jrg. 25, 1917. Alle ex-bibliotheek met bijbehorende kenmerken; enkele delen pp. iets

Lot #: 1764

Estimate: €150 - €300

Date: 1 Jul 2020

Image
[Architectuur] Der Industriebau

Monatsschrift für die künstlerische und technische Förderung aller Gebiete industrieller Bauten. Jaargang 12, 15, 16 en 18. Leipzig, Carl Scholtze, 1921-1927. Gebonden per jaargang + Der Baumeister. Monatshefte für Architektur und Baupraxis. Jrg. 14 en 15. München, George D.W. Callwey, 1916-1917

Lot #: 1765

Estimate: €70 - €120

Date: 1 Jul 2020

Image
[Beeldstatistiek] Gert Arntz. Statistisch zakboek

Statistisch zakboek 1943 + 1951 t/m 1958, 1960, 1962 en 1966. Albani, 's Gravenhage/ de Haan, Utrecht. Alle met internationale beeldtaal Isotype verzorgd door Gerd Arntz. Toegevoegd: Statistisch zakboek. Centraal Bureau voor de Statistiek 1899-1944. 1e druk - en 3e duizendtal (band los bij rug) - en

Lot #: 1766

Estimate: €70 - €120

Date: 1 Jul 2020

Image
Edvard Munch. Von Curt Glaser

Berlijn, B. Cassirer, 1917, (6),191,(1) p., met een originele ets als frontispice, vele illustraties, oorspronkelijk linnen, 4to. Eigenaarsstempeltje op de titelpagina; schutbladen en frontispice zeer licht roestvlekkig. Band met kleine defectjes. Goed exemplaar van de eerste druk. Zie voor de ets

Lot #: 1767

Estimate: €150 - €300

Date: 1 Jul 2020

Image
Irma Boom

Biography in Books. Books in reverse chronological order 2010-1986. 704 pp. Ontwerp Irma Boom. Miniatuuruitgave van 5 x 4 cm. In inlegdoosje. Uitgegeven door Bijzondere Collecties UVA Amsterdam, 2010. Toegevoegd: de tweede druk, in iets groter formaat, nog in seal, 2013. (totaal 2

Lot #: 1768

Estimate: €80 - €150

Date: 1 Jul 2020

Image
[Arti et Amicitiae. De Brug] Tentoonstellingscatalogi Amsterdam

Maatschappij Arti et Amicitiae. Tentoonstelling van schilderijen en beeldhouwwerken vervaardigd door leden der maatschappij. October-november 1912. Catalogus, geniet + 1 andere van Arti et Amicitiae + Catalogus van schilderijen, beeldhouwwerken, teekeningen en grafische werken, tentoongesteld door

Lot #: 1769

Estimate: €70 - €120

Date: 1 Jul 2020

Image

Met houtsneden van Raoul Hynckes, Wout van Heusden, Gerrit Gerrits, Kees Heynsius, Edith Pijpers e.a. Vooromslag los, intern iets roestvlekkig, verder goed + Theo van Doesburg. Klassiek barok modern. Antwerpen, De Sikkel/ Amsterdam, Em. Querido, 1920. 31 p. Oorspr. omslag, 8vo. Schutbladen met

Lot #: 1770

Estimate: €80 - €150

Date: 1 Jul 2020

Image
Akhnaton. Harry van Kruiningen

Amsterdam, 1954. Engelse ed. 8 litho's in portfolio. Nr. 45/100, gesigneerd. Rugeinden portfolio wat ingescheurd, verder goed + Open oog. Avantgardecahier 1. Rotterdam, W.L. & J. Brusse, 1946. Geniet, 4to. Met bijdragen/ illustraties van o.a. Braque, Le Corbusier, Wim Brusse, Gerrit Rietveld en Hans

Lot #: 1771

Estimate: €70 - €120

Date: 1 Jul 2020

Image
[Klaas Gubbels] 6 titels met tekeningen/ gesigneerd: (1-3) Klaas Gubbels

I. Werken op papier. II. Beelden en multiples. III. Grafiek. Venlo, Van Speijk Art Productions, 2000-2005, 3 rijk geïllustreerde delen gedrukt in 1500/ 1250 exemplaren, 70-80 p., oorspronkelijk uniform omslag, 4to. De eerste gesigneerd in potlood, de tweede en derde met gesigneerde tekening in

Lot #: 1772

Estimate: €70 - €140

Date: 1 Jul 2020

Image
[Frans Baake. Kunstenaarsboeken] 4 titels: (1) Frans Baake. Seh'n sucht

Zienzucht en verlangen naar bekende verten (...). Amsterdam, de kunstenaar, 1990, gedrukt in 20 genummerde en gesigneerde exemplaren (dit is nummer 15), letterdruk titelpagina gevolgd door 14 triples-sneden in kleur, oorspronkelijk linnen, folio. Band watervlekkig en aangetast op/ bij de rug; (2

Lot #: 1773

Estimate: €70 - €140

Date: 1 Jul 2020

Image
[Frans Baake. Kunstenaarsboeken] 4 titels: (1) Frans Baake. Santiago!

Leporello met 6 diepdrukken in een oplage van 18 exemplaren, de eerste gesigneerd, gedateerd '93 en genummerd 12/18 in potlood, tussen linnen platten met titel op voorplat, 8vo formaat. (2) Frans Baake. Rooms & Habitaciones. Schetsen gemaakt op genoemde lokaties in de periode november/ december

Lot #: 1774

Estimate: €70 - €140

Date: 1 Jul 2020

Image
[Theo Wolvecamp. Deluxe exemplaar met originele grafiek] Wolvecamp

Samenstelling en realisatie/ Concept and realisation Adri Colpaart en Lex Schrama. Tekst/ text Ed Wingen. Venlo, Van Speijk, 1990, 168 p., rijk geïllustreerd, oorspronkelijk linnen met stofomslag, groot 4to, in schuifdoos. Uitstekend exemplaar uit de deluxe editie van 310 in pen genummerde en

Lot #: 1775

Estimate: €100 - €200

Date: 1 Jul 2020