Auction 04.12.2019

Zwiggelaar Auctions
Witte de Withstraat 32 hs
1057 XZ Amsterdam
Netherlands
[email protected] · +31 (0)6 47986138

Date of the auction: 04.12.2019

Back

Image
M.C. Escher (1898-1972). Drie bollen I.

Houtgravure, 27,9 x 16,8 mm., gemonogrammeerd en gedateerd "IX-45" in het blok, afdruk op Japans papier. Mooie afdruk met brede marges, het papier iets roestvlekkig. Bool/ Locher 336

Lot #: 1808

Estimate: €500 - €1,000

Date: 4 Dec 2019

Image
Joan Miró (1893-1983)

Catalunya les essencies de la terra. Octubre 1968, Barcelona. 77 x 55 cm. + Presentazione dei volumi Miró di Juan Perucho Les Essencies de la Terra con originali (disegni e litografie) Al Milione Maggio-Giugno 1969, Milano. 76 x 58 cm. - en 1 andere. Alle als nieuw. (totaal 3

Lot #: 1809

Estimate: €75 - €150

Date: 4 Dec 2019

Image
Vaserely + Bubenik + Geiger

Look at Vaserely. Edition Thomas München Seriegrafie, 1969. 91 x 69 cm. + Look at Bubenik + Look at Geiger [idem]. Alle als nieuw. (totaal 3

Lot #: 1810

Estimate: €80 - €150

Date: 4 Dec 2019

Image
Warhol + Alt + Albers

Look at Warhol. Edition Thomas München Seriegrafie, 1970. 91 x 69 cm. + Look at Alt + Look at Albers [idem]. Alle als nieuw. (totaal 3

Lot #: 1811

Estimate: €80 - €150

Date: 4 Dec 2019

Image
Pierre Alechinsky (1927)

Découverte de l'acide. Lithografie uit reeks "Prent 190", 1968. 76 x 56,5 cm. Nr. 122/190. Als nieuw

Lot #: 1812

Estimate: €200 - €400

Date: 4 Dec 2019

Image
Bram van Velde (1895-1988)

Gesigneerde lithografie uit de reeks "Prent 190". Nr. 122/190. 47 x 72 cm

Lot #: 1813

Estimate: €80 - €150

Date: 4 Dec 2019

Image
[Prent 190] Peter Struycken + Shinkichi Tajiri + Dick Cassée

3 prenten uit de reeks "Prent 190": twee zeefdrukken en een reliëfdruk. Alle genummerd 122/190 en gesigneerd. (totaal 3

Lot #: 1814

Estimate: €80 - €150

Date: 4 Dec 2019

Image
Roger Raveel (1921-2013)

Alleen op de Koer. Lithografie uit de reeks "Prent 190". 56,5 x 77 cm. Gesigneerd en genummerd 122/190. Als nieuw

Lot #: 1815

Estimate: €250 - €450

Date: 4 Dec 2019

Image
R. Matta (= R.A.S.M. Enchaurren, 1911-2002)

Drie figuren in een landschap. Gesigneerd en genummerd. Uit de reeks "Prent 190". Als nieuw

Lot #: 1816

Estimate: €80 - €150

Date: 4 Dec 2019

Image
Willem Hussem (1900-1974)

Lithografie uit de reeks "Prent 190", nr. 122/190. Gesigneerd in potlood. Mooi exemplaar

Lot #: 1817

Estimate: €80 - €150

Date: 4 Dec 2019

Image
[Prent 190] Lot van 9: A. Segui (1934). Vêtements

Lithografie, 63,5 x 51 cm., gesign. "Segui". Nr. 122/190 + Eduard Flor. Ammoniet, linosnede + R. Lucassen. Een gezellig hoekje. Litho + 6 andere uit dezelfde reeks. Alle genumm. 122/190 en gesigneerd in potlood. (totaal 9

Lot #: 1818

Estimate: €80 - €150

Date: 4 Dec 2019

Image
Enrico Baj (1924-2003)

Compositie. Genummerd 122/190. Gesigneerd in potlood. Uit de reeks "Prent 190". Binnenmaat 35,5 x 31,5 cm. Buitenmaat 70 x 50 cm

Lot #: 1819

Estimate: €70 - €120

Date: 4 Dec 2019

Image
[Prent 190] Lot van 11: Sam Middleton. Lithografie

54 x 78 cm. + Jacqueline de Jong. Kleurenlithografie + Hannes Postma. Ets + Ko Oosterkerk, Eduard Flor, Jan Voss, Martin Engelman en 4 andere. Alle uit de reeks "Prent 190", genummerd 122 en gesigneerd in potlood. (totaal 11

Lot #: 1820

Estimate: €80 - €150

Date: 4 Dec 2019

Image
M.C. Escher (1898-1972). Vissen, vignet.

Houtsnede, 1955, 8,8 x 7,6 cm., afgedrukt in 50 exemplaren op dubbele kaart van het originele blok in 1995 door Printhouse, Den Haag, dit exemplaar in potlood gemerkt "hors serie". Bool etc. 406. Zeldzame houtsnede in perfecte staat. Op de kaart staat in letterdruk aangegeven dat het blok op dat

Lot #: 1821

Estimate: €450 - €900

Date: 4 Dec 2019

Image

Voor u dichterbij gehaald-geëtst-gedrukt- en ingekleurd door Geurt [van Dijk]. Brummen, de kunstenaar, 1971, 2de druk uitgegeven in 20 in potlood gesigneerde en genummerde exemplaren (dit is nummer 9), met geëtste titel aangevuld in potlood gevolgd door 8 (handgekleurde) etsen, gebonden in

Lot #: 1822

Estimate: €70 - €140

Date: 4 Dec 2019

Image
Daniel Sciora (1945). "10 Chansons de J. Brel".

Serie van 10 kleurenlitho's, ca. 1979, alle 38 x 54 cm. (papierformaat), alle getiteld, gesigneerd en "e.a." in potlood en met bovenhoeken gemonteerd op dragers, met geplastificeerd biografietje met foto van de kunstenaar en (ook geplastificeerd) de 10 liedteksten van Brel op 5 bladen, samen los in

Lot #: 1823

Estimate: €100 - €200

Date: 4 Dec 2019

Image
[Naar Andy Warhol] Marilyn Monroe

Complete set van 10 kleurvarianten in zeefdruk, aan versozijde met stempel 'fill in your own signature' en 'published by Sunday B. Morning'. Elk 92 x 91 cm. Set als nieuw

Lot #: 1824

Estimate: €1,200 - €2,400

Date: 4 Dec 2019

Image
Seyong Moy (1921-2013). 2 kleurenlitho's: (1) "Two circusacts in one".

Kleurenlitho op dun Japans papier, 36 x 46 cm., gesigneerd, gedateerd '53, getiteld en genummerd 128/200 in potlood, onder passe-partout. (2) "Homage to Leon Pei". Kleurenlitho op dun Japans papier, 30 x 41 cm., gesigneerd, gedateerd '52, getiteld en genummerd 179/200 in potlood, onder

Lot #: 1825

Estimate: €70 - €140

Date: 4 Dec 2019

Image
Dick Bruna (1927-2017). "Van binnen"

Kleurenzeefdruk gepubliceerd in 1969 door Prent 190, gesigneerd "Dick" en "122/190" in potlood, formaat blad 68 x 94 cm. Minimaal schaafplekje midden links, verder net exemplaar

Lot #: 1826

Estimate: €125 - €250

Date: 4 Dec 2019

Image
[Architectuur] Anoniem (ca. 1930). "De Dageraad".

Tekening in potlood met accenten in gekleurd krijt, 45 x 50 cm., op papier met blindstempel met hand met bijl in de rechter bovenhoek. Met plakband gerepareerde scheurtjes en vage vouwen. Fraaie tekening van een door ons niet nader te definiëren gebouw, in een omgeving met oud-Hollandse gebouwen

Lot #: 1827

Estimate: €70 - €140

Date: 4 Dec 2019

Image
Koos van Vlijmen (1909-1989). 4 litho's (1): (Compositie)

Kleurenlitho, 32 x 50 cm., gesigneerd, gedateerd '53, eigen druk en 2-7 in potlood, onder passe-partout. (2) (Compositie). Kleurenlitho, 40 x 27 cm., gesigneerd, gedateerd '53, eigen druk en 2-10 in potlood, onder passe-partout. En met nog 2 andere: één soortgelijke (nr. 10 uit een editie van 10

Lot #: 1828

Estimate: €70 - €140

Date: 4 Dec 2019

Image
Koos van Vlijmen (1909-1989). 6 litho's: (1) (Zittende figuur).

Kleurenlitho, 50 x 35 cm., gesigneerd, eigen druk en 6 exempl. in potlood (defectjes in blanke marges). (2) (Gezicht met opengesperde mond). Litho, 47 x 33 cm., gesigneerd, gedateerd '53, eigen druk en 3-7 in potlood (etiketje/ kreukjes in blanke marges); (3) (Compositie). Kleurenlitho, 40 x 50 cm

Lot #: 1829

Estimate: €80 - €160

Date: 4 Dec 2019

Image

(1) "Inktstel in handgedreven zilver. Schetsontwerp." Tekening in gekleurd en wit krijt op groen papier, bladmaat 24 x 39 cm., voluit gesigneerd "F Zwollo Sr. Edelsmid", gedateerd 1941 en getiteld in wit krijt (beschadigd in hoeken). (2) "Gedreven zilveren kandelaar incl. zilver fl. 325,- Ontw. in

Lot #: 1830

Estimate: €70 - €140

Date: 4 Dec 2019

Image
Lourdes Castro (1930). (Zonder titel)

Multiple gedrukt op oranje rhodoide met uitsparingen, 49,5 x 51 cm., gepubliceerd in 190 exemplaren door Prent 190, ca. 1970, gesigneerd en 21/190 ingekrast in het materiaal. Oppervlakkige slijtage; de bobbels/ rimpels zijn normaal bij deze uitgave

Lot #: 1831

Estimate: €100 - €200

Date: 4 Dec 2019

Image
[Prent 190] Lot van 8 prenten uitgegeven door Prent 190,

diverse technieken en formaten, door Peter Alma, Etienne Elias ("Eclips"), Milva Maglione (hart), Jean Messagier ("Hommage à Bram van Velde"), Oey Tjeng Sit, Kumi Sugai en 2 anderen. In wisselende staat

Lot #: 1832

Estimate: €70 - €140

Date: 4 Dec 2019

Image
[Karel Appel] Henk van der Vet (1939). (3 fotografische zeefdrukken).

Alle 65 x 49,5 cm., gesigneerd, gedateerd '82 en genummerd 6/ 90 in potlood

Lot #: 1833

Estimate: €70 - €140

Date: 4 Dec 2019

Image

Kleurenlitho, 34 x 45,5 cm., gesigneerd en 10/15 in potlood, gesigneerd op de steen, onder passe-partout. (2) Achnaton. Kleurenlitho voor Het Zonnelied van Achnaton, 1954, 44 x 32,5 cm., gesigneerd l.o. in potlood (vouwen/ kreukjes in marges). En met nog 1 andere door dezelfde ("Rampgebied 1953", in

Lot #: 1834

Estimate: €70 - €140

Date: 4 Dec 2019

Image

alle met centraal ornament met decoratieve omlijsting en met bladgrootte van ca. 82 x 64 cm., alle gedrukt door Senefelder voor Weduwe J. Ahrendt & Zn, Uitg. te Amsterdam, gesigneerd "V. Leeuwen ontw." en getiteld in de techniek. Met scheurtjes en/ of kreukjes/ defectjes in marges (soms in het

Lot #: 1835

Estimate: €100 - €200

Date: 4 Dec 2019

Image
Elise Graadt van Roggen (ca. 1910). Set van 20 studiebladen,

met tekeningen van voornamelijk ornamenten in potlood en gouache, 16 tekeningen met bladgrootte 65 x 50 cm. (de overige kleiner), alle gesigneerd en gedateerd 1909-1913 (marginale defecten). Toegevoegd: 2 andere, w.o. een intrigerend ontwerp in gouache getiteld "Quadraatvulling", met

Lot #: 1836

Estimate: €70 - €140

Date: 4 Dec 2019

Image
Albert Hahn Jr. (1894-1953). (1-22) "Cervantes. De avonturen van Don Quichote".

Serie van 22 losse originele (?) illustraties voor de uitgave uit 1930 door uitgeverij De Torentrans te Utrecht, alle gesigneerd, bestaande uit 15 grote illustraties van 19,5 x 13,5 cm. en onder passe-partout (1x gesigneerd en "Ill. voor Cervantes Don Quichote uitg. "De Torentrans" Zeist" in pen

Lot #: 1837

Estimate: €100 - €200

Date: 4 Dec 2019