Auction 04.12.2019

Zwiggelaar Auctions
Witte de Withstraat 32 hs
1057 XZ Amsterdam
Netherlands
[email protected] · +31 (0)6 47986138

Date of the auction: 04.12.2019

Back

Image
[Oude monumenten] Serie van 21 foto's uit ca. 1900

21 x 28 cm. (liggend en staand), kerken, preekstoelen, schouwen en fraaie gevels, alle opgeplakt op uniforme dragers, 36 x 43 cm. (totaal 21

Lot #: 1980

Estimate: €70 - €140

Date: 4 Dec 2019

Image

Zes zilvergelatine foto's van het gebouw in IJsselstein ontworpen door B. Merkelbach en P. Elling in 1953-1954, ca. 1956, ca. 14 tot 17 x 23 cm., alle met stempels van de fotograaf op de keerzijde. (7-10) Wim Brusse (1910-1978). Vier zilvergelatine foto's van de personeelsingang en de kantine van de

Lot #: 1981

Estimate: €70 - €140

Date: 4 Dec 2019

Image

Serie van 19 zilvergelatine foto's, 1959, alle ca. 17 x 21 cm. (staand of liggend), alle gemonteerd op dragers recto en verso. Met getypte lijst van de foto's en wat plattegronden. Het gebouw werd ontworpen door Merkelbach en Elling en werd gesloopt in 2007; (20-24) 5 soortgelijke foto's van

Lot #: 1982

Estimate: €80 - €100

Date: 4 Dec 2019

Image
Jan Versnel (1924-2007). 8 zilvergelatine foto's,

1951-1952, alle ca. 17,5 x 24 cm., alle gemonteerd op dragers met getypte naam van de fotograaf en (grotendeels) met beschrijving. Bevat 4 prachtige foto's van het exterieur en het interieur van een dokterswoning te Hardenberg, ontworpen door Merkelbach en Elling te Amsterdam, 1951 (tevens met 4

Lot #: 1983

Estimate: €70 - €140

Date: 4 Dec 2019

Image

Zes zilvergelatine foto's, ca. 11,5 tot 17,5 x 23,5 cm. (liggend en staand), alle met stempel van de fotograaf op keerzijde, op één na alle met hoeken gemonteerd op drager met getypt de naam van de fotograaf en informatie over het gebouw. Het gebouw werd ontworpen door Ben Merkelbach in 1954; (7-14

Lot #: 1984

Estimate: €70 - €140

Date: 4 Dec 2019

Image
[Architectuur] 52 foto's: (1-23) Sportcomplex Technische Hogeschool Delft.

Serie van 23 zilvergelatine foto's, ca. 1960, diverse formaten, grotendeels anoniem maar deels met stempels van Gerrit Burg, A.C. van Wijk en C. Kramer op de keerzijde. Het complex werd ontworpen door Ben Merkelbach en Piet Elling; (24-43) Serie van 20 foto's van maquettes van diverse gebouwen

Lot #: 1985

Estimate: €70 - €140

Date: 4 Dec 2019

Image
Jaarbeursgebouw Utrecht

De eerste steenlegging van het eerste vaste jaarbeursgebouw. 20 p. 10 foto's met 10 tekstplaten op pagina daarnaast. Opname Haghe-film-fabriek Willy Mulens, 's Gravenhage. Aangeboden door de directie van het Rembrandt Theater te Utrecht. Ex libris H.J. de Soeten. Ingevoegd twee bewijzen van toegang

Lot #: 1986

Estimate: €70 - €120

Date: 4 Dec 2019

Image
Ed van der Elsken - Jazz

Bezige Bij, Amsterdam, (1959), (20) pagina's tekst aan het begin, gevolgd door 79 fotografische illustraties, waarachter 16 pagina's tekst (incl. index van de foto's) op lichtblauw papier, oorspronkelijk fotografisch kartonnen band, klein 4to (17 x 19 cm.). Net exemplaar + Jazz in foto's. J.E

Lot #: 1987

Estimate: €70 - €120

Date: 4 Dec 2019

Image
Godwin Usidamen (1950)

Sunshine sisters, 1986. Gesigneerd op het passe-partout. Afm. 50 x 40 cm

Lot #: 1988

Estimate: €70 - €120

Date: 4 Dec 2019

Image
[Europa] Album met ca. 90 albumen foto's

Verzameling foto's van steden, kunst en natuur in Europa rond 1880. O.a. Milaan, Schönbrunn, Frankfurt. 46 pp. Halfleer, folio. Hoeken en randen sleets, leer op rug ontbreekt. Enkele foto's met lichte waterschade of vouwen, verder goed

Lot #: 1989

Estimate: €100 - €180

Date: 4 Dec 2019

Image
Erwin Olaf

Mind of their Own. Pocus Publishing, Amsterdam, 1e dr. 1995. 42 p. Schroefgebonden. Minimale besch. aan rand achterplat, verder goed + Blacks. 17 Royal Portraits. Focus Cahier, april 1990 nr. 1. 24 p. Goed ex. Toegevoegd: Innocent. Thesi Geesink. Focus Cahier 1991, nr. 3. (totaal 3

Lot #: 1990

Estimate: €60 - €90

Date: 4 Dec 2019

Image

Mattie Boom & Hans Rooseboom ed. Snoeck Decaju, 1996. 335 p. 1e dr., gebonden met stofomslag - toegevoegd: Bruce Weber. Ed. John Cheim. Alfred A. Knopf, New York, 1e ed., 1989. Gebonden met s.o. (totaal 2

Lot #: 1991

Estimate: €70 - €120

Date: 4 Dec 2019

Image
[Kamp Vught. N.S.B.] Archief Andreas Johannes de Lange (1925-1984)

Moderne ringbandmap met los daarin gestoken ca. 100 brieven, (juridische) documenten, krantenartikelen en enkele andere stukken, voornamelijk met betrekking tot de Goudse N.S.B'er en N.S.K.K.'er Andreas Johannes de Lange en zijn naoorlogse gevangenschap in kamp Vught, Duindorp (Scheveningen), etc

Lot #: 2000

Estimate: €100 - €200

Date: 4 Dec 2019

Image
[Onderscheidingen België] Kapitein Jean-Louis de Greef (1899-1976)

Complete verzameling van 14 onderscheidingen, waarbij er van 11 exemplaren zowel de onderscheiding zelf als het kleine draaginsigne bewaard zijn gebleven, o.a. de Kroonorde met palm, de Oorlogskruizen 1ste en 2de Wereldoorlog (met palm), overwinningsmedaille 1914-1918, De Militaire Decoratie

Lot #: 2001

Estimate: €150 - €300

Date: 4 Dec 2019

Image
12 Italiaanse oorlogsdagboeken van Maria Favai-Kievits (1886-1964)

Set van 12 Italiaanse schoolschriften in diverse uitvoeringen ("quaderno di (...)"), op de voorzijde gedateerd "Oorlogsdagboeken mei '41" tot "september 1944 - december 1944", alle met de bladen recto volgeschreven in een regelmatige, goed leesbare hand, met 2 oudere schriften, waarvan één aan de

Lot #: 2002

Estimate: €200 - €400

Date: 4 Dec 2019

Image
[NSDAP/ NSB] Propaganda-uitgaven

Georg Buderose, England so- und so. Berlin, Scherl, 1939. 1e druk. Oorspr. omslag. Naam op binnenzijde vooromslag, verder goed + Deutschland erwacht. Werden, Kampf und Sieg der NSDAP. Heinrich Hoffmann/ Wilfrid Bader, 1933. 1e druk. Compleet met alle plaatjes (incl. Röhm) en leporello. Linnen met

Lot #: 2003

Estimate: €80 - €150

Date: 4 Dec 2019

Image
Lot van 3: Struwwelhitler. A Nazi Story Book by Doktor Schrecklichkeit

A parody on the original Struwwelpeter by Robert and Philip Spence. 1e druk, Haycock Press, London, ca. 1941. 24 pp. Laatste pp. wat gebruind, onderkant rug verstevigd met plakband, verder goed + Het ABC van het Naziregiem. Geteekend door Herman A. Vos. Leuven/ Brussel, A.N.U.M. 28 pp. Geniet

Lot #: 2004

Estimate: €80 - €150

Date: 4 Dec 2019

Image
Archief WOII

Boekje met ingestoken ca. 70 uitgetypte en deels geschreven radioverslagen uit 1944-45 + Etappe der Ineenstorting. Bundeling van 16 radioverslagen uit februari 1945 + enkele losse pamfletten als "Komt op straat! Protesteert! uw afkeer voor het barbaarse anti-semitisme" en een beknopt verslag van de

Lot #: 2005

Estimate: €70 - €120

Date: 4 Dec 2019

Image
[NSB] Bundelingen Hamer + Westland

Bundelingen Hamer, maandblad voor volkskunde naar de culturele denkbeelden van de Nederlandsche SS. Bundelingen van 1e t/m 4e jaargang waarvan enkele indexen zijn bijgebonden. De eerste 3 in officiële band met Hamersymbool uit de tijd - en Westland, Duitstalig tijdschrift. Volk und Reich Verlag

Lot #: 2006

Estimate: €100 - €200

Date: 4 Dec 2019

Image
[WOII] Pamfletten e.a.

Militair Gezag Algemeene bekendmaking no. 2, Zeeland, ondertekend op 8 mei 1940. Gevouwen met perforatiegaatjes, verder goed + Verordening no. 7, gegeven te Middelburg den 10 mei 1940 m.b.t. drinkwatervoorziening - en 4 andere verordeningen uit 1939/40 + 2 verordeningen uit 1941 van opperbevelhebber

Lot #: 2007

Estimate: €60 - €90

Date: 4 Dec 2019

Image
Propaganda

Die Reise. Monatsschrift der Hamburg-Amerika Linie. Bundeling van het 6e Jahrgang 3 t/m 7e Jahrgang 12, 1938-39. Met hierin naast alle reisverhalen en volkenkundige reportages nazi-propaganda met boottochten van Göring etc. + Mensch en God. Rede van B. Mussolini gehouden 26 maart 1904 ter

Lot #: 2008

Estimate: €60 - €90

Date: 4 Dec 2019

Image

1940-1946 (meest 1944-1945). Met o.a. Paraat, Oranje Bulletin, Ons Volk, Etappe der Ineenstorting, De Uitkijk, De Typhoon, Metro (Eerste daglicht-nummer), Uw Tweede Dagblad, Het Nieuws uit Londen en enkele uitgaven voor Friesland (o.a. Leeuwarder Koerier, B.B.C.-nieuws voor Workum), evenals enkele

Lot #: 2009

Estimate: €100 - €200

Date: 4 Dec 2019

Image
Verpakkingsdoosjes WOII

25 verpakkingsdozen uit of vlak na WOII met o.a. Koninginnesoep van de Gruyter, Hertie's Juspoeder, Navy Cut Cigarettes, Oranje Boven lucifers, Pure Dried Whole Eggs U.S.A., Zwanenberg's Soepblokje etc. + diverse speldjes en andere efemera m.b.t. de oorlog

Lot #: 2010

Estimate: €70 - €120

Date: 4 Dec 2019

Image
[WOII. Wapens] A.F.V. Recognition Bulletin

A.F.V. Publications Section, Bovington Camp, Dorset, 1944-45. Nrs. 2 t/m 5 met foto's, illustraties en tekstuele uitleg, voor de herkenning van tank-onderdelen en voorbeelden van Engelse, Japanse, Duitse e.a. tankmodellen. Omslagen lichte gebruikssporen, deel omslag no. 2 uitgeknipt, verder goed

Lot #: 2011

Estimate: €50 - €80

Date: 4 Dec 2019

Image
[Pearl Harbor] Japans propaganda-album met 35 litho's

Y. Matumi, T. Mikami e.a. Uitg. onbekend, ca. 1941-1945. Met platen waarop de aanval van Japan op de Amerikaanse vloot in Pearl Harbor in 1941 wordt verbeeld. O.a. gevechtsscènes in de lucht en op zee en taferelen van de basis die de kracht van het Japanse keizerlijke leger laten zien. Oblong, 43 x

Lot #: 2012

Estimate: €250 - €450

Date: 4 Dec 2019

Image
[WOII. Japan] Shashin-shuho

21 nrs. van dit Japanse weekblad, geïllustreerd met foto's. Uitgegeven door het Japanse Departement van Inlichtingen tussen 16 feb. 1938 en 11 juli 1945. Bedoeld om het laatste oorlogsnieuws weer te geven voor het thuisfront. O.a. nrs. van 13 en 27 oktober 1943, over de onafhankelijkheidsverklaring

Lot #: 2013

Estimate: €50 - €80

Date: 4 Dec 2019

Image
Lezen maakt rijk. Tentoonstelling het Duitsche Boek van heden

Anoniem, 1942. Affiche voor de gelijknamige reizende tentoonstelling die o.a. in het Rijksmuseum, het Boijmans van Beuningen en het Mauritshuis plaatsvond. Afm. 109 x 79 cm. Gevouwen. Scheur r.o. (zonder papierverlies) aan achterzijde met zuurvrij tape hersteld, ca. 4 cm. zuurvrij tape aan

Lot #: 2014

Estimate: €150 - €300

Date: 4 Dec 2019

Image
[Spaanse Burgeroorlog] Madrid

Barcelona, Impres en Els Tallers Industries Grafiques Seix I Barral, februari 1937, 92 p., tekst in Portugees, Spaans, Frans en Engels, met 3 dubbelpagina fotomontages in kleur, talloze fotografische illustraties, oorspronkelijk omslag, groot 4to. Schutblad los bij de nietjes met kleine besch

Lot #: 2015

Estimate: €125 - €250

Date: 4 Dec 2019

Image
[Albert Speer] Archief van Speers biograaf Jörg-Michael Schiefer,

bestaande uit het boek voortkomende uit interviews met Speer, een geheugenstickje met de opgenomen gesprekken, tientallen brieven en enkele kaartjes door Speer gesigneerd en gericht aan Schiefer, door Speer gecorrigeerd interview en twee boeken door Speer met gesigneerde opdracht aan Schiefer

Lot #: 2016

Estimate: €1,500 - €3,000

Date: 4 Dec 2019

Image
Vijf items: (1) Boek 2236 uit de bibliotheek van concentratiekamp Dachau

Lüttich-Namur. Unter Benutzung amtlicher Quellen bearbeitet von Marschall v. Bieberstein (...). Oldenburg, G. Staling, 1918, 96 p., met 2 (van 3 of 4) uitslaande platen, halflinnen, gekaft in eenvoudig bruin papieren kaftje, 22,5 x 16 cm. Ex bibliotheekexemplaar (bibliotheek concentratiekamp Dachau

Lot #: 2017

Estimate: €150 - €300

Date: 4 Dec 2019