Auction 12.06.2019

Aukční síň Vltavín
Masarykovo nábřeží 36
11000 Prag 1
Czech Republic
[email protected] · +420 224930340

Date of the auction: 12.06.2019

Back

Image
Jiří Anderle (1936)

Vanitas II.
lept, pastel, 1983, 96 x 63,7 cm, sign. DU Jiří Anderle 1983, kolorovaná varianta 1/1
Provenance: Antiquarian Dlážděná

Lot #: 131

Opening: CZK10,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Jiří Anderle (1936)

Vanitas VII.
lept, pastel, 1983, 95,6 x 64 cm, sign. DU Jiří Anderle 1983, kolorovaná varianta 1/1

Lot #: 132

Opening: CZK10,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Karel Demel (1942)

Akvárium
lept, 2001, 48,5 x 65,5 cm, sign. PD KDemel 2001, rám, č. 10/130
the disciple of prof. Z. Sklenar and J. Anderle at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

Lot #: 133

Opening: CZK6,500

Date: 12 Jun 2019

Image
Dalibor Smutný (1964)

Krajina
lept, 1984, 32,5 x 46,8 cm, sign. PD D. Smutný 1984, pasparta, autorský tisk, pasparta mírně otřepena, prasklé sklo
the disciple of prof. L. Cepelak at The Academy of Fine Arts in Prague

Lot #: 134

Opening: CZK3,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Marina Richter (1962)

Elizabeth
lept, 1999, 22 x 15 cm, sign. DU Marina Richter, č. 37/85

Lot #: 135

Opening: CZK3,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Ales Bask Hostomsky (1977)

A Love Letter to St. Petersburgh, Florida
digitální tisk na archivním papíru (giclee print), 41,1 x 55,3 cm, sign. PD baSK, č. 55/75

Lot #: 136

Opening: CZK6,500

Date: 12 Jun 2019

Image
Ales Bask Hostomsky (1977)

Primus
sítotisk na archivním papíru, 2013, 60,7 x 47,7 cm, sign. PD baSK, č.14/200

Lot #: 137

Opening: CZK6,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Ales Bask Hostomsky (1977)

So Hood
digitální tisk na archivním papíru (giclee print), 53,5 x 35,4 cm, sign. PD baSK, autorský tisk

Lot #: 138

Opening: CZK6,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Ales Bask Hostomsky (1977)

The Feeling is Mutual
sítotisk na archivním papíru, 2007, 50,4 x 40,5 cm, sign. PD baSK, č. 88/100

Lot #: 139

Opening: CZK6,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Ales Bask Hostomsky (1977)

Amazing Accounts
digitální tisk na archivním papíru (giclee print), 55,7 x 26,7 cm, sign. PD baSK, č. 41

Lot #: 140

Opening: CZK5,500

Date: 12 Jun 2019

Image
Ales Bask Hostomsky (1977)

Ironman 3
digitální tisk na archivním papíru (giclee print), 58 x 25 cm, sign. PD baSK, autorský tisk

Lot #: 141

Opening: CZK5,500

Date: 12 Jun 2019

Image
Jaroslava Pešicová (1935-2015)

Zvěrokurh
lept, akvatinta, 1978, 38 x 27 cm, sign. PD Jaroslava Pešicová 1978, autorský tisk
the disciple of prof. P. Dillinger, K. Tondl, K. Muller, M. Holy and V. Sychra, member of the group Etapa and The Manes Association of Fine Artists

Lot #: 142

Opening: CZK2,500

Date: 12 Jun 2019

Image

Zkřížené ruce
mezzotina, akvatinta, 1976, 71 x 40,5 cm, sign. PD Jaroslava Pešicová, rám, č. 5/60

Lot #: 143

Opening: CZK3,500

Date: 12 Jun 2019

Image

Ruce
lept, kombinovaná technika, 1973, 61 x 43 cm, sign. PD Jaroslava Pešicová 1973, č. 14/60

Lot #: 144

Opening: CZK3,500

Date: 12 Jun 2019

Image
Eva Pilarová

Podvečer u Kokořína
digitální tisk, 2007, 36 x 25 cm

Lot #: 145

Opening: CZK1,500

Date: 12 Jun 2019

Image
Emma Srncová (1942)

Paní s kočkou
litografie, 2010, 22,4 x 16,8 cm, sign. PD Emma Srncová 2010, č. 77/99

Lot #: 146

Opening: CZK2,500

Date: 12 Jun 2019

Image
Kamila Ženatá (1953)

Zrcadlení
lept, 1990, 55,5 x 49 cm, sign. PD Kamila Ženatá 90, pasparta, č. 33/50, vzadu nalepen štítek s popisem , pasparta otřepená, PD naprasklé sklo
the disciple of L. Cepelak

Lot #: 147

Opening: CZK4,500

Date: 12 Jun 2019

Image
Vojtěch Preissig (1873-1944)

Dívka v květinách
lept, 19 x 27 cm, sign. PD Vojt. Preissig, rám, dílo významného českého umělce doby secese a symbolismu je vynikající ukázkou autorovy precizně provedené techniky leptu s neobyčejnou citlivostí pro ornamentální pojednání přírodního dekoru v doprovodu jemného a intimního námětu

Lot #: 148

Opening: CZK38,000

Date: 12 Jun 2019

Image
František Kobliha (1877-1962)

Sv. Mikuláš
dřevoryt, 1913, 35,5 x 26,3 cm, značeno ve dřevě: FK 13, rám, zažloutlý papír, rám poškozen
studied at UMPRUM (VŠUP, The School of Fine Arts and Crafts) in Prague and later by Prof. Zenisek at the Academy of Fine Arts in Prague, member Sursum and of The Hollar Association of Czech

Lot #: 149

Opening: CZK3,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Jaromír Stretti - Zamponi (1882-1959)

Průhled na Pražský hrad
lept, 19,5 x 16,7 cm, sign.. PD J. Stretti -Zamponi, rám, v pravém rohu naprasklé sklo, na paspartě zažloutlé skvrnky

Lot #: 150

Opening: CZK3,500

Date: 12 Jun 2019

Image
Otakar (Othon) Kubín (Coubine) (1883-1969)

Větrný mlýn v Kořenci
litografie, 1949, 30,4 x 40,3 cm, sign. PD O Coubine 49, rám, 416/500, mírně zažloutlý papír

Lot #: 151

Opening: CZK7,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Ohara Koson (1877-1945)

Volavka
dřevoryt, 1900/1910, 34,5 x 18,5 cm, značeno PD , rám, první edice

Lot #: 152

Opening: CZK6,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Ohara Koson (1877-1945)

Kohout a dvě kuřata
dřevoryt, kolem r. 1910, 34,5 x 18,5 cm, značeno LU, rám, první edice

Lot #: 153

Opening: CZK8,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Ohara Koson (1877-1945)

Havran na třešni
dřevoryt, kolem r. 1922, 34,5 x 18,5 cm, značeno LU, rám, první edice, jedna z nejvyhledávanějších autorových prací

Lot #: 154

Opening: CZK8,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Emil Orlik (1870-1932)

Otec a syn
lept, 24,7 x 16,4 cm, PD monogr. v desce EO
studied at the private school of H. Knirr in Munich and The Academy of Fine Arts in Munich

Lot #: 155

Opening: CZK5,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Emil Orlik (1870-1932)

Nedělní ráno v Brotzenu
litografie, 24 x 46 cm, vydáno v edici Společnosti pro reprodukci umění ve Vídni, nalepeno na papíře

Lot #: 156

Opening: CZK5,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Emil Orlík (1870-1932)

Akt s kožešinou
lept, 26,2 x 20 cm, sign. PD Emil Orlík, rám

Lot #: 157

Opening: CZK7,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Luigi Kasimir (1881-1962)

Dóm sv. Štěpána ve Vídni
lept, 1923, 45,1 x 38,7 cm, sign. PD Luigi Kasimir
Provenance: Antiquarian Ostrovní

Lot #: 158

Opening: CZK4,000

Date: 12 Jun 2019

Image
František Kysela (1881-1941)

Prométheus
dřevoryt, akvarel, 1932, 64,5 x 49,7 cm, sign. PD František Kysela 1932, rám, LD popsáno: Dřevoryt Goetheo Fausta vytištěn pro bratra Emánka a jeho ženu Elinku k Vánocům v roce Goethově. Dílo našeho významného malíře, grafika a scénického výtvarníka, který vystudoval AVU v Praze u Hanuše

Lot #: 159

Opening: CZK4,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Otakar Mrkvička (1898-1957)

Parník
litografie, 14 x 9 cm, sign. PD O Mrkvička, vzadu razítko: Z umělecké pozůstalosti Otakara Mrkvičky, lehce zažloutlý papír
the disciple of prof. Loukota, E. Dite and V. H. Brunner, member of The Umelecka beseda and The Hollar Association of Czech Graphic Artists

Lot #: 160

Opening: CZK6,000

Date: 12 Jun 2019