Auction 12.06.2019

Aukční síň Vltavín
Masarykovo nábřeží 36
11000 Prag 1
Czech Republic
[email protected] · +420 224930340

Date of the auction: 12.06.2019

Back

Image
Adalbert Bělohlávek (1863-?)

Krajina
olej, dřevo, 1885, 31 x 46 cm, sign. PD A. Bělohlávek 1885, rám

Lot #: 11

Opening: CZK25,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Eduard Svoboda (připsáno) (1814-1902)

Ve chlévě
olej, plátno, 19. století, 47 x 63 cm, rám, vzadu nalepen štítek s přípisem: Eduard Svoboda 1815, o obraze zmińuje se Jan Kollár ve výpočtu slovanských malířů Srdce bol, na rámu drobná poškození

Lot #: 12

Opening: CZK5,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Neurčený autor

Mytologický výjev - miniatura
malba na porcelánu, 7 x 8,5 cm, monogr. PD , kovový rám
Provenance: Antiquarian Dlážděná

Lot #: 13

Opening: CZK9,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Neznámý autor

Umělec a jeho můza
12, 6 x 8,5 cm, rám

Lot #: 14

Opening: CZK7,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Neznámý autor

Caritas Romana
olej, plátno, 2. pol. 18. století, 102,5 x 139 cm, rám

Lot #: 15

Opening: CZK35,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Želmíra Manclová (1916-?)

Zátiší
olej, plátno, 1940, 50 x 62 cm, sign. LD Manclová 40, slovenská malířka, vystavovala v Praze v Rubešově galerii roku 1942

Lot #: 16

Opening: CZK2,000

Date: 12 Jun 2019

Image
A. Rudolphi

Zátiší s ovocem
olej, plátno, 27 x 38 cm, sign. LD A. Rudolphi, rám, popraskané dřevo rámu

Lot #: 17

Opening: CZK6,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Karel Sigmund (1897-1959)

Lovecké zátiší
olej, dřevěná deska, 98 x 117 cm, sign. LD K. J. Sigmund, rám, malba místy poškozena

Lot #: 18

Opening: CZK3,500

Date: 12 Jun 2019

Image
František Emler (1912-1992)

Zátiší
tempera, běloba, papír, 23 x 23 cm, sign. PD F. Emler, rám

Lot #: 19

Opening: CZK3,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Bohumil Ullrych (1893-1948)

Kytice
olej, karton, 1930, 65,5 x 47,5 cm, sign. vzadu B. Ullrych 30

Lot #: 20

Opening: CZK10,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Gustav Bauer (1874-1933)

Roubenka u rybníčka
olej, karton, 1909, 68 x 87 cm, sign. PD Gustav Bauer 1909, rám

Lot #: 21

Opening: CZK17,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Ota Bubeníček (1871-1962)

Krajina
olej, karton, 34 x 49 cm, sign. PD O Bubeníček, rám

Lot #: 22

Opening: CZK12,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Roman Havelka (1877-1950)

Del Campo Santo
akvarel, papír, 1901, 22 x 28,5 cm, rám, na rámu oděrky
the disciple of prof. Liska and Stibral at The Secondary School of Applied Arts in Prague, prof. J. Marak at The Academy of Fine Arts in Prague, member of JUV, constituent member, chairman and honorary member of SVUM in Hodonin

Lot #: 23

Opening: CZK8,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Karel Jan Sigmund (1897-1959)

Na podzim
olej, karton, 50 x 65 cm, sign. PD K. J. Sigmund, rám

Lot #: 24

Opening: CZK4,500

Date: 12 Jun 2019

Image
František Jakub (1875-1940)

Na louce u lesa
olej, plátno, 1928, 109 x 149 cm, sign. PD F. Jakub 28, rám, autor nabízené položky byl žákem na pražské akademii u profesorů Piknera a Hynaise. Známá jsou jeho díla s náměty pražských přístavů a nábřeží. V pozdějším období se věnoval figurální tematice, kde se projevila pestrá

Lot #: 25

Opening: CZK120,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Jos. Svoboda

Pohled na Prahu
olej, plátno, 63 x 78 cm, sign. PD Jos. Svoboda, rám, na rámu drobná poškození, plátno odřeno a protrženo

Lot #: 26

Opening: CZK5,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Jaroslav Šimůnek (1872-1939)

Pražské panorama
olej, plátno, karton, 25 x 35 cm, sign. PD J. Šimůnek, rám, na rámu drobné oděrky

Lot #: 27

Opening: CZK6,400

Date: 12 Jun 2019

Image
Oldřich Zezula (1907-1980)

Valdštejnská ulice v Praze
olej, plátno, 1977, 50 x 70, 5 cm, sign. PD Oldřich Zezula 77, rám, rám poškozen
the disciple of prof. O. Blazicek, J. Loukota and J. Obrovsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of SVU Hodonin

Lot #: 28

Opening: CZK8,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Jaroslav Grus (1891-1983)

Krajina I.
tempera, běloba, karton, 1963, 69 x 99 cm, sign. PD J. Grus

Lot #: 29

Opening: CZK10,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Jaroslav Grus (1891-1983)

Krajina II.
tempera, pastel, 1969, 61 x 89 cm, sign. PD J. Grus

Lot #: 30

Opening: CZK10,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Bohumil Ullrych (1893-1948)

Pičín u Příbrami
olej, papír, 1930, 24 x 40 cm, sign. LD Boh. Ullrych 30, rám

Lot #: 31

Opening: CZK4,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Bohumil Ullrych (1893-1948)

U rybníka
olej, plátno, 1935, 44 x 61 cm, sign. PD B. Ullrych 35

Lot #: 32

Opening: CZK8,000

Date: 12 Jun 2019

Image
František Koudelka (1896-1976)

Chalupy v Olšových Vratech u Karlových Varů (Pohled z Vítkova vrchu)
olej, plátno, karton, 33 x 48 cm, sign. PD F.Koudelka, rám, vzadu popsáno autorem , na rámu drobné oděrky
Exposed: 5. - 19. X. 72 ku 55. výročí VŘSR v Karlových Varech - Tuhnicích

Lot #: 33

Opening: CZK3,500

Date: 12 Jun 2019

Image
Jiří Kosina (1891-?)

Ze Seminárské
olej, plátno, karton, 39 x 49 cm, vzadu nalepen autorský štítek, okraje odřené a otřepené

Lot #: 34

Opening: CZK2,500

Date: 12 Jun 2019

Image
Jan Karel Janovský - připsáno (1869-1931)

Ruská trojka
olej, plátno, karton, 27 x 36 cm, rám

Lot #: 35

Opening: CZK20,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Josef Paulus (1877-?)

Hrad Loket
olej, plátno, 1906, 80 x 63 cm, sign. LD J. Paulus, rám, nabízený obraz představuje zdařilou ukázku krajinářského žánru s důrazem na detail a atmosférou v duchu romantismu 19. století

Lot #: 36

Opening: CZK25,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Vlastislav Hofman (1884-1964)

Kostel sv. Petra a Pavla
akvarel, papír, 1904, 26,9 x 34,6 cm, sign. PD Hofman Vl. 1904 20/7

Lot #: 37

Opening: CZK3,500

Date: 12 Jun 2019

Image
Josef Vaic (1884-1961)

Chrám sv. Mikuláše

Lot #: 38

Opening: CZK8,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Jan Bohumil Pospíšil (1898-1968)

Před soumrakem
olej, plátno, 34 x 49 cm, sign. LD Míla Pospíšil, rám, na rámu drobné oděrky

Lot #: 39

Opening: CZK4,800

Date: 12 Jun 2019

Image
Vlastimil Rada (1895-1962)

Pohled do lesa
olej, karton, 1911, 30 x 25,5 cm, sign. LD Vl. Rada 1911, rám, dílo z autorova raného období těsně před vstupem na Akademii výtvarných umění, kdy byl soukromým žákem Václava Jansy. Již tady se objevuje realistická krajinomalba v sytém zeleno-bílo-hnědém barevném akordu, provedená v

Lot #: 40

Opening: CZK6,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Bohumil Ullrych (1893-1948)

Plachetnice
olej, plátno, 1934, 44 x 61 cm, sign. PD B. Ullrych 34

Lot #: 41

Opening: CZK9,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Emanuel Hosperger (1891-1984)

Moře
olej, plátno, 1928, 43 x 128 cm, sign. LD. M.Hosperger 1928, rám, vzadu na slepém rámu připsáno číslo 5, pravděpodobně připsáno během instalace výstavy, rám mírně poškozen
the disciple of prof. Bruckner at The Academy of Fine Arts in Munich

Lot #: 42

Opening: CZK15,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Bohumil Ullrych (1893-1948)

Chicago od Michig. jezera
olej, karton, 1929, 80 x 65,5 cm, sign. PD B. Ullrych, místy odřená malba

Lot #: 43

Opening: CZK25,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Josef Wenig (1885-1939)

Enšpígl
tužka, akvarel, papír, 40,7 x 25,5 cm, PD monogr. W., rám

Lot #: 44

Opening: CZK4,500

Date: 12 Jun 2019

Image
Jan Konůpek (1883-1950)

Zvěstování
uhel, tužka, papír, 1933, 50 x 34 cm, monogr. PD KpK 33, rám
the disciple of prof. Koula and Schultz, Bukovac and Pirner

Lot #: 45

Opening: CZK8,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Jan Zrzavý (1890-1977)

Ježíš
tužka, papír, 18,9 x 9,5 cm, dole věnování: Přeje 27/XII, Jan Zrzavý je českým významným představitelem avantgardy nastupující začátkem 20. století. Jeho specifický magický výtvarný projev, kterým reflektoval své vnitřní představy, se stal nepřehlédnutelným. Své obrazy často obohacoval o

Lot #: 46

Opening: CZK16,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Otakar Číla (1894-1977)

Albánský dělník
olej, karton, 50 x 35 cm, sign. PD O. Číla, zlacený rám

Lot #: 47

Opening: CZK12,500

Date: 12 Jun 2019

Image
Jan Dědina (1870-1955)

Vzhlížející dívka
olej, dřevotříska, 79 x 54,5 cm, sign. PD Jan Dědina, rám, na zadní straně skica k obrazu

Lot #: 48

Opening: CZK10,000

Date: 12 Jun 2019

Image
František Antonín Jelínek (1890-1977)

Portrét dívky
olej, dřevo, 20,7 x 17,3 cm, sign. LD Fr. Jelínek, rám, na rámu oděrky

Lot #: 49

Opening: CZK12,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Vladimír Stříbrný (1905-1970)

Portrét muže / Portrét dívky
oboustraná malba, olej, karton, 1924, 55 x 40,5 cm, sign. PD V. Stříbrný 1924, rám, poškozeno, rám poškozen
the disciple of prof. J. Obrovsky and V. Nechleba at The Academy of Fine Arts in Prague, member of JUV

Lot #: 50

Opening: CZK6,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Karel Veržakovský (1924-1963)

Portrét sestry
olej, plátno, 48,5 x 38,5 cm, sign. PD Veržakovský, rám

Lot #: 51

Opening: CZK5,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Karl Gebhart - okruh

V hostinci
olej, dřevo, 38,5 x 50,5 cm, rám, vzadu nalepen štítek s popisem

Lot #: 52

Opening: CZK13,500

Date: 12 Jun 2019

Image
Alois Moravec (1899-1987)

Česání
olej, plátno, 1933, 60,5 x 43 cm, sign. PD A. Moravec 33
the disciple of prof. E. Dite, A. Hofbauer and F. Kysela at The Academy of Arts, Architecture and Design in Prague and prof. M. Svabinsky at The Academy of Fine Arts in Prague, member of The Umelecka beseda, The Hollar Association of

Lot #: 53

Opening: CZK10,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Atanas Tasev (1897)

Odpočinek
olej, plátno, 28,5 x 23 cm, sign. LD A. Tasev, rám, rozklížený rám

Lot #: 54

Opening: CZK8,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Bohumil Ullrych (1893-1948)

Dvě dívky
olej, karton, 1930, 70 x 56 cm, sign. PD B. Ullrych 1930

Lot #: 55

Opening: CZK11,000

Date: 12 Jun 2019

Image
František Volf (1897-1983)

Akt s pažemi za hlavou
olej, plátno, 1957, 63 x 43,5 cm, sign. PD F. Volf, rám, vzadu nalepen štítek Dílo, na rámu oděrky

Lot #: 56

Opening: CZK6,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Jitka Kolínská (1930-1992)

Tvář
pastel, tuš, papír, 14 x 11,5 cm, rám
the disciple of prof. V. Sychra and V. Pukl

Lot #: 57

Opening: CZK1,200

Date: 12 Jun 2019

Image
Karol Molnár (1903-1981)

Portrét mladé ženy
olej, plátno, 73,5 x 60 cm, sign. PD Molnár, rám

Lot #: 58

Opening: CZK10,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Ivo Rublič (1918)

Dívka
akvarel, tuš, papír, 23 x 18,5 cm, sign. PD Ivo Rublič, rám

Lot #: 59

Opening: CZK2,000

Date: 12 Jun 2019

Image
Ondřej Sekora (1899-1967)

Zvířata u radia
tuš, papír, 23,5 x 22 cm, sign. LD Sekora, rám, vzadu popsáno, Zvířata u radia IV., Štěňata před vysíláním Stravinského
the member of The Hollar Association of Czech Graphic Artists

Lot #: 60

Opening: CZK4,000

Date: 12 Jun 2019