Polish Contemporary Art, 14 November 2019, 19

Desa Unicum
Marszałkowska 34-50
00-554 Warsaw
Poland
[email protected] · +48 (0)22 1636600

Date of the auction: 14.11.2019

Back

Image
Jakub Ciężki (ur. 1979, Lublin)

Jakub Ciężki (ur. 1979, Lublin) "Galeria", dyptyk, 2012 r. akryl, olej/płótno, 115 x 200 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘JAKUB CIĘŻKI | GALERIA, 2012, 115 x 200 cm | EMALIA AKRYLOWA, AKRYL, OLEJ’ Estimate: 9 000 - 12 000 PLN PLN EUR GBP USD 2 105 - 2 806 EUR Additional Charge Details

Lot #: 101

Opening: PLN9,000 - PLN12,000

Date: 14 Nov 2019

Image
Paulina Ołowska (ur. 1976, Gdańsk)

Paulina Ołowska (ur. 1976, Gdańsk) Nadzieja, 2006 r. akryl, kolaż, spray, technika mieszana/płótno, 40,6 x 50,2 cm sygnowany i datowany na odwrociu: ‘Paulina | Ołowska | 2006’ Estimate: 30 000 - 40 000 PLN PLN EUR GBP USD 7 016 - 9 354 EUR Provenance - Metro Pictures, Nowy Jork, Stany Zjednoczone

Lot #: 102

Opening: PLN30,000 - PLN40,000

Date: 14 Nov 2019

Image
Radek Szlaga (ur. 1979, Gliwice)

Radek Szlaga (ur. 1979, Gliwice) Bez tytułu, 2005 r. akryl/płótno, 50 x 50 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘PAN | RDK | 2005 | R.Szlaga’ Estimate: 8 000 - 12 000 PLN PLN EUR GBP USD 1 871 - 2 806 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna

Lot #: 103

Opening: PLN8,000 - PLN12,000

Date: 14 Nov 2019

Image
Wilhelm Sasnal (ur. 1972, Tarnów)

Wilhelm Sasnal (ur. 1972, Tarnów) Bez tytułu, ok. 1999 r. olej/płótno, 50 x 40 cm Estimate: 40 000 - 70 000 PLN PLN EUR GBP USD 9 354 - 16 370 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%. - Do kwoty

Lot #: 104

Opening: PLN40,000 - PLN70,000

Date: 14 Nov 2019

Image
Jadwiga Sawicka (ur. 1959, Przemyśl)

Jadwiga Sawicka (ur. 1959, Przemyśl) Ukochany szczeniak Briana..., 1996 r. olej/płótno, 130 x 100 cm sygnowany i datowany na odwrociu: ‘J. SAWICKA 96’ Estimate: 18 000 - 28 000 PLN PLN EUR GBP USD 4 209 - 6 548 EUR Exhibited - Jadwiga Sawicka, Powraca dawne uczucie, Otwarta Pracownia, Kraków

Lot #: 105

Opening: PLN18,000 - PLN28,000

Date: 14 Nov 2019

Image
Rafał Bujnowski (ur. 1974, Wadowice)

Rafał Bujnowski (ur. 1974, Wadowice) Landscape (3), 2010 r. olej/płótno, 120 x 240 cm sygnowany i datowany na odwrociu: ‘BUJNOWSKI / 2010’ Estimate: 150 000 - 170 000 PLN PLN EUR GBP USD 35 078 - 39 755 EUR Exhibited - Rafał Bujnowski, Corner, Johnen Galerie, Berlin, Niemcy, 2011 - Rafał Bujnowski i

Lot #: 106

Opening: PLN150,000 - PLN170,000

Date: 14 Nov 2019

Image
Piotr Uklański (ur. 1968, Warszawa)

Piotr Uklański (ur. 1968, Warszawa) Bez tytułu (Flag 8), 2012 r. technika mieszana, tusz, reaktywne barwniki na utlenionej tkaninie bawełnianej/płótno, 248 x 248 cm Estimate: 280 000 - 350 000 PLN PLN EUR GBP USD 65 479 - 81 848 EUR Exhibited - Piotr Uklański, Red, White and Blue, Massimo de Carlo

Lot #: 107

Opening: PLN280,000 - PLN350,000

Date: 14 Nov 2019

Image
Zbigniew Rogalski (ur. 1974, Dąbrowa Białostocka)

Zbigniew Rogalski (ur. 1974, Dąbrowa Białostocka) "Projekcja" (1), 2006 r. olej/tektura, 240 x 360 cm każda część ponumerowana na odwrociu i opisana literą D praca składa się z 16 paneli o wymiarach 60 x 90 cm (każda) Estimate: 75 000 - 90 000 PLN PLN EUR GBP USD 17 539 - 21 047 EUR Exhibited

Lot #: 108

Opening: PLN75,000 - PLN90,000

Date: 14 Nov 2019

Image
Artur Żmijewski (ur. 1966, Warszawa)

Artur Żmijewski (ur. 1966, Warszawa) Bez tytułu, tryptyk, 2015 r. technika mieszana/płótno, 30 x 30 cm (wymiary każdej pracy) sygnowany p.d.: ‘Żmij’ sygnowany i datowany na odwrociu każdej z trzech części: ‘Artur | Żmijewski | 2015’ Estimate: 7 000 - 10 000 PLN PLN EUR GBP USD 1 637 - 2 339 EUR

Lot #: 109

Opening: PLN7,000 - PLN10,000

Date: 14 Nov 2019

Image
Anna Molska Artur Żmijewski (ur. 1983, Prudnik) (ur. 1966, Warszawa)

Anna Molska Artur Żmijewski (ur. 1983, Prudnik) (ur. 1966, Warszawa) Bez tytułu, 2018 r. akwarela, technika mieszana/papier, 36,5 x 53,5 cm sygnowany p.g.: pieczątką autorską 'ARTUR | ŻMIJEWSKI', ołówkiem ANNA | MOLSKA' Estimate: 3 000 - 5 000 PLN PLN EUR GBP USD 702 - 1 169 EUR Additional Charge

Lot #: 110

Opening: PLN3,000 - PLN5,000

Date: 14 Nov 2019

Image
Paweł Althamer Artur Żmijewski (ur. 1967, Warszawa) (ur. 1966, Warszawa)

Paweł Althamer Artur Żmijewski (ur. 1967, Warszawa) (ur. 1966, Warszawa) Swobodny dialog obrazami zamiast słowami, 2012 r. akryl, węgiel, kolaż (aplikacje drukowane), taśma klejąca z tworzywa sztucznego/papier, 278 x 180 cm na odwrociu opisany: praca wykonana podczas Kongresu Rysowników jest

Lot #: 111

Opening: PLN20,000 - PLN30,000

Date: 14 Nov 2019

Image
Mariola Przyjemska (ur. 1963, Warszawa)

Mariola Przyjemska (ur. 1963, Warszawa) Bez tytułu (Wolimierski), 1997 r. olej/płótno, 92 x 73 cm sygnowany i datowany na odwrociu: ‘MARIOLA PRZYJEMSKA 2007 R.’ Estimate: 7 000 - 10 000 PLN PLN EUR GBP USD 1 637 - 2 339 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata

Lot #: 112

Opening: PLN7,000 - PLN10,000

Date: 14 Nov 2019

Image
Bartek Materka (ur. 1973, Gdańsk)

Bartek Materka (ur. 1973, Gdańsk) Bez tytułu, 2019 r. olej/płótno, 70 x 100 cm (w świetle oprawy) sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘BARTEK MATERKA | 2019, OLEJ’ Estimate: 12 000 - 15 000 PLN PLN EUR GBP USD 2 806 - 3 508 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest

Lot #: 113

Opening: PLN12,000 - PLN15,000

Date: 14 Nov 2019

Image
Grzegorz Drozd (ur. 1970, Lublin)

Grzegorz Drozd (ur. 1970, Lublin) "Tajlandia", 2015 r. olej/płótno, 80 x 100 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘GRZEGORZ DROZD | „TAJLANDIA” | 2015’ Estimate: 9 000 - 12 000 PLN PLN EUR GBP USD 2 105 - 2 806 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata

Lot #: 114

Opening: PLN9,000 - PLN12,000

Date: 14 Nov 2019

Image
Piotr Wachowski (ur. 1976, Słupsk)

Piotr Wachowski (ur. 1976, Słupsk) "Vincent i Smerfy", 2008 r. akryl, olej/płótno, 91 x 130 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'PIOTR WACHOWSKI | "VINCENT I SMERFY" | OLEJ, AKRYL, PŁÓTNO | 91 x 130 cm | 2008' Estimate: 4 000 - 6 500 PLN PLN EUR GBP USD 935 - 1 520 EUR Additional Charge

Lot #: 115

Opening: PLN4,000 - PLN6,500

Date: 14 Nov 2019

Image
Marcin Maciejowski (ur. 1974, Babice k. Krakowa)

Marcin Maciejowski (ur. 1974, Babice k. Krakowa) Bez tytułu, ok. 2000 r. olej/płótno, 50 x 55 cm Estimate: 20 000 - 35 000 PLN PLN EUR GBP USD 4 677 - 8 185 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18

Lot #: 117

Opening: PLN20,000 - PLN35,000

Date: 14 Nov 2019

Image
Karolina Jaklewicz (ur. 1979, Trzebiatów)

Karolina Jaklewicz (ur. 1979, Trzebiatów) "Północny", tryptyk, 2013 r. olej/płótno, 120 x 80 cm (x3) sygnowany, datowany i opisany na odwrociu każdej części: ‘JAKLEWICZ | TRYPTYK | PŁÓNOCNY | I | II | III | 2013’ Estimate: 24 000 - 30 000 PLN PLN EUR GBP USD 5 612 - 7 016 EUR Additional Charge

Lot #: 118

Opening: PLN24,000 - PLN30,000

Date: 14 Nov 2019

Image
Wiktor Jackowski (ur. 1987, Kielce)

Wiktor Jackowski (ur. 1987, Kielce) "Michał ogląda obrazy", 2013 r. olej/płótno, 33 x 41 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘Wiktor Jackowski | 2013 Michał ogląda obrazy’ Estimate: 800 - 1 800 PLN PLN EUR GBP USD 187 - 421 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana

Lot #: 119

Opening: PLN800 - PLN1,800

Date: 14 Nov 2019

Image
Dorota Podlaska (ur. 1968, Bydgoszcz)

Dorota Podlaska (ur. 1968, Bydgoszcz) Z cyklu "Ta ostatnia niedziela", tryptyk, 2011 r. akryl/płótno, 20 x 60 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Dorota | Podlaska | "Ta ostatnia | niedziela" | 2011' Estimate: 6 000 - 9 000 PLN PLN EUR GBP USD 1 403 - 2 105 EUR Exhibited - Noc Muzeów

Lot #: 120

Opening: PLN6,000 - PLN9,000

Date: 14 Nov 2019

Image
Mateusz Szczypiński (ur. 1984, Piekary Śląskie)

Mateusz Szczypiński (ur. 1984, Piekary Śląskie) "Ostatnie wczasy", 2011 r. olej, kolaż/płótno, 70 x 62 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Mateusz | Szczypiński | MS 2011 | OSTATNIE WCZASY' Estimate: 5 000 - 7 500 PLN PLN EUR GBP USD 1 169 - 1 754 EUR Additional Charge Details - Do kwoty

Lot #: 121

Opening: PLN5,000 - PLN7,500

Date: 14 Nov 2019

Image
Cyryl Polaczek (ur. 1989, Zielona Góra)

Cyryl Polaczek (ur. 1989, Zielona Góra) Bez tytułu, 2013 r. olej/płótno, 30 x 24 cm sygnowany i datowany na odwrociu: ‘Cyryl | Polaczek | 2013’ Estimate: 1 800 - 2 800 PLN PLN EUR GBP USD 421 - 655 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona

Lot #: 122

Opening: PLN1,800 - PLN2,800

Date: 14 Nov 2019

Image
Anna Barlik (ur. 1985, Warszawa)

Anna Barlik (ur. 1985, Warszawa) Kompozycja 2/16, 2016 r. farba proszkowa, spray/blacha, 40 x 35 cm Estimate: 3 500 - 5 000 PLN PLN EUR GBP USD 818 - 1 169 EUR Exhibited - Anna Barlik, Aurora Borealis, Galeria Propaganda, Warszawa, 2017 Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana

Lot #: 123

Opening: PLN3,500 - PLN5,000

Date: 14 Nov 2019

Image
Zuzanna Ziółkowska (ur. 1981, Warszawa)

Zuzanna Ziółkowska (ur. 1981, Warszawa) Bez tytułu, 2016 r. technika mieszana/płótno, 46 x 38 cm sygnowany i datowany na odwrociu: ‘ZUZA ZIÓŁKOWSKA / HERCBERG 2016' Estimate: 7 000 - 9 000 PLN PLN EUR GBP USD 1 637 - 2 105 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata

Lot #: 124

Opening: PLN7,000 - PLN9,000

Date: 14 Nov 2019

Image
Adam Adach (ur. 1962, Nowy Dwór Mazowiecki)

Adam Adach (ur. 1962, Nowy Dwór Mazowiecki) Historical Revenge, 2018 r. akryl, suchy pastel/papier, 58,5 x 41,5 cm sygnowany i datowany p.d.: ‘AA. 2018’ Estimate: 4 000 - 6 000 PLN PLN EUR GBP USD 935 - 1 403 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna

Lot #: 125

Opening: PLN4,000 - PLN6,000

Date: 14 Nov 2019

Image
Bartek Otocki (ur. 1978, Łódź)

Bartek Otocki (ur. 1978, Łódź) Z cyklu: Alchemia Iluzji, Bez tytułu akryl/płótno, 120 x 134 cm sygnowany i opisany na blejtramie: 'B. OTOCKI UNTITLED' Estimate: 4 000 - 6 500 PLN PLN EUR GBP USD 935 - 1 520 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna

Lot #: 126

Opening: PLN4,000 - PLN6,500

Date: 14 Nov 2019

Image

Bartek Otocki (ur. 1978, Łódź) Z cyklu: Alchemia Iluzji, Bez tytułu akryl/płótno, 120 x 112 cm sygnowany i opisany na blejtramie: 'B. OTOCKI UNTITLED / BEZ TYTUŁU' Estimate: 4 000 - 6 500 PLN PLN EUR GBP USD 935 - 1 520 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata

Lot #: 127

Opening: PLN4,000 - PLN6,500

Date: 14 Nov 2019

Image
Maurycy Gomulicki (ur. 1969, Warszawa)

Maurycy Gomulicki (ur. 1969, Warszawa) "Cherry Poppins" z cyklu "Nimfy", 2018 r. serigrafia barwna/papier, 70 x 50 cm (w świetle oprawy) opisany l.d.: ‘CHERRY POPPINS’ oraz sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: Gomulicki 2018’ i numer edycji: ‘27/29’ ed. 27/29 Estimate: 1 400 - 2 000 PLN PLN EUR GBP

Lot #: 128

Opening: PLN1,400 - PLN2,000

Date: 14 Nov 2019

Image
Bartosz Kokosiński (ur. 1984, Siewierz)

Bartosz Kokosiński (ur. 1984, Siewierz) "Opal", 2016 r. olej/tektura, 69 x 50 x 8 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Bartosz Kokosiński | "Opal" | 2016, Praga | olej, tektura, mapa Czechosłowacji | 69 x 50 x 8 cm' Estimate: 7 000 - 9 000 PLN PLN EUR GBP USD 1 637 - 2 105 EUR Additional

Lot #: 129

Opening: PLN7,000 - PLN9,000

Date: 14 Nov 2019

Image
Michał Frydrych (ur. 1980, Warszawa)

Michał Frydrych (ur. 1980, Warszawa) ''Thich Quang Duc'', 2007 r. olej/płótno, 110 x 150 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'MICHAŁ FRYDRYCH | 156. 2007. 110 x 150 CM + 27 x 27 CM | THICH QUANG DUC'' ' oraz pieczątka Galerii m2 Estimate: 9 000 - 12 000 PLN PLN EUR GBP USD 2 105 - 2 806

Lot #: 130

Opening: PLN9,000 - PLN12,000

Date: 14 Nov 2019

Image
Agnieszka Sandomierz (ur. 1978, Warszawa)

Agnieszka Sandomierz (ur. 1978, Warszawa) Bez tytułu, 2004 r. olej/płótno, 27 x 50 cm sygnowany i datowany na odwrociu: ‘Agnieszka Sandomierz | 2004.’ Estimate: 1 500 - 2 500 PLN PLN EUR GBP USD 351 - 585 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi

Lot #: 131

Opening: PLN1,500 - PLN2,500

Date: 14 Nov 2019