Set for gourmet, 17 September 2019, 19

Desa Unicum
Marszałkowska 34-50
00-554 Warsaw
Poland
[email protected] · +48 (0)22 1636600

Date of the auction: 17.09.2019

Back

Image
Aleksandra Jachtoma (ur. 1932 r., Barchaczów)

Aleksandra Jachtoma (ur. 1932 r., Barchaczów) Zestaw kuchenny drewno malowane, 50,5 x 9 cm sygnowany na trzonku łyżki: 'A. JACHTOMA' łyżka: 50 x 9 cm, dł. wałka: 42 cm Estimate: 4 800 - 6 500 PLN PLN EUR GBP USD 1 099 - 1 489 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest

Lot #: 1

Opening: PLN4,800 - PLN6,500

Date: 17 Sep 2019

Image

Aleksandra Jachtoma (ur. 1932 r., Barchaczów) Wałek drewno malowane, wys.:152 cm, śr.: 25 cm sygnowany flamastrem na uchwycie 'A. JACHTOMA' Estimate: 8 000 - 10 000 PLN PLN EUR GBP USD 1 832 - 2 290 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona

Lot #: 2

Opening: PLN8,000 - PLN10,000

Date: 17 Sep 2019

Image
Andrzej Partum (1938 Warszawa - 2002 Warszawa)

Andrzej Partum (1938 Warszawa - 2002 Warszawa) Waga kuchenna technika własna/metal malowany, 23 x 33 x 27 cm Estimate: 20 000 - 28 000 PLN PLN EUR GBP USD 4 580 - 6 412 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i

Lot #: 3

Opening: PLN20,000 - PLN28,000

Date: 17 Sep 2019

Image
Jerzy Nowosielski (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Jerzy Nowosielski (1923 Kraków - 2011 Kraków) Martwa natura, 1987 r. olej/płótno, 73,3 x 92 cm sygnowany i datowany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI 1987' Estimate: 150 000 - 200 000 PLN PLN EUR GBP USD 34 351 - 45 801 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata

Lot #: 4

Opening: PLN150,000 - PLN200,000

Date: 17 Sep 2019

Image
Wilhelm Sasnal (b. 1972)

Wilhelm Sasnal (b. 1972) Martwa natura z cytryną, 1998 r. olej/płótno, 60 x 75 cm sygnowany i opisany na odwrociu: 'WILHELM SASNAL | ASP - IV ROK | "MARTWA NATURA" ' Estimate: 60 000 - 85 000 PLN PLN EUR GBP USD 13 740 - 19 466 EUR Provenance - dar od artysty - kolekcja prywatna, Polska Additional

Lot #: 5

Opening: PLN60,000 - PLN85,000

Date: 17 Sep 2019

Image
Marian Michalik (1947 Zabrze - 1997 Częstochowa)

Marian Michalik (1947 Zabrze - 1997 Częstochowa) "Zrównanie dnia z nocą", 1980 r. olej/płyta, 80 x 82 cm (w świetle oprawy) sygnowany i datowany: 'Michalik '80' na odwrociu papierowa nalepka z opisem: 'MARIAN MICHALIK Z.P.A.P. leg. nr 10424 | 42-200 Częstochowa ul. Szwoleżerów 29 | Tytuł: "ZRÓWNANIE

Lot #: 6

Opening: PLN7,500 - PLN10,000

Date: 17 Sep 2019

Image
Jacek Yerka (ur. 1952 r., Toruń)

Jacek Yerka (ur. 1952 r., Toruń) "Trzynastego na zawsze", 1982 r. akryl/płótno, 72 x 64 cm sygnowany p.d.: 'JK' opisany na odwrociu na blejtramie: 'JACEK KOWALSKI | "TRZYNASTEGO NA ZAWSZE" | AKRYL 1982' Estimate: 28 000 - 38 000 PLN PLN EUR GBP USD 6 412 - 8 702 EUR Additional Charge Details - Do

Lot #: 7

Opening: PLN28,000 - PLN38,000

Date: 17 Sep 2019

Image
Bettina Bereś (ur. 1958 r.)

Bettina Bereś (ur. 1958 r.) "Nie musisz oglądać telewizji do kolacji" - obrus tkanina ręcznie haftowana, bawełna (dymka), mulina czerwona, 150 x 150 cm Estimate: 4 500 - 6 000 PLN PLN EUR GBP USD 1 031 - 1 374 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna

Lot #: 8

Opening: PLN4,500 - PLN6,000

Date: 17 Sep 2019

Image
Bettina Bereś (ur. 1958 r.)

Bettina Bereś (ur. 1958 r.) "Gotuję obiady" - serwetka tkanina ręcznie haftowana, bawełna biała, nitka bawełniana biała, nić w kolorze złotym, śr.:27 cm Estimate: 1 400 - 1 900 PLN PLN EUR GBP USD 321 - 435 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna

Lot #: 9

Opening: PLN1,400 - PLN1,900

Date: 17 Sep 2019

Image
Dorota Podlaska (ur. 1968 r.)

Dorota Podlaska (ur. 1968 r.) "Słodycz i zwątpienie", 2018 r. wosk, kakao, cukier, owady, pleksi UV, 14 x 30 x 12 cm Estimate: 6 000 - 8 500 PLN PLN EUR GBP USD 1 374 - 1 947 EUR Condition wykruszenie w skrzydełku owada drugiego w kolejności Exhibited – Słodycz i zwątpienie, Galeria Wozownia, Toruń

Lot #: 10

Opening: PLN6,000 - PLN8,500

Date: 17 Sep 2019

Image
Agata Bogacka (b. 1976)

Agata Bogacka (b. 1976) 2004 Szklanka szkło, wys.:13,5 cm, śr.:0 cm Estimate: 1 700 - 2 200 PLN PLN EUR GBP USD 389 - 504 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%. - Do kwoty wylicytowanej doliczona

Lot #: 11

Opening: PLN1,700 - PLN2,200

Date: 17 Sep 2019

Image
Łódź Kaliska (ur. 1979 r., Łódź)

Łódź Kaliska (ur. 1979 r., Łódź) "20 x nieukończony majonez na żółtym tle (patriotyczny)", 2010/2019 r. druk na płótnie, 205 x 150 cm sygnowany na odwrociu: ‘Andrzej Wielogórski | Sławek Bit | Marek Janiak| Andrzej Świetlik’ oraz opatrzony autorską pieczęcią z opisem; z cyklu „STEFAN I MAJONEZ

Lot #: 12

Opening: PLN38,000 - PLN55,000

Date: 17 Sep 2019

Image
Barbara Gibson (ur. 1971 r.)

Barbara Gibson (ur. 1971 r.) "Classically cheesy", 2019 r. kolaż/papier, 29,5 x 20,5 cm (arkusz) edycja 1/1 do pracy załączony certyfikat autentyczności wystawiony przez artystkę Estimate: 3 000 - 4 500 PLN PLN EUR GBP USD 687 - 1 031 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana

Lot #: 13

Opening: PLN3,000 - PLN4,500

Date: 17 Sep 2019

Image
Richard Anuszkiewicz (b. 1930)

Richard Anuszkiewicz (b. 1930) Op-art Bowl, 1976 r. metal emaliowany, wys.:13,7 cm, śr.: 21,3 cm sygn. na spodzie: 'ANUSZKIEWICZ', oraz opisany: 'HIRSCHHORN MUSEUM | AND SCULPTURE GARDEN | SMITHSONIAN INSTITUTION WASHINGTON DC' edycja limitowana dla Hirschhorn Museum Estimate: 9 000 - 12 000 PLN PLN

Lot #: 14

Opening: PLN9,000 - PLN12,000

Date: 17 Sep 2019

Image
Serwis do kawy dla 6 osób

Serwis do kawy dla 6 osób lata 60. XX w. Zakłady Porcelany Stołowej "Chodzież" w Chodzieży , Polska, designed by Leszek Nowosielski porcelana malowana na spodzie oznaczenie wytwórni: 'C | CHODZIEŻ | MADE IN POLAND', sygnowany na każdym elemencie: 'L. NOWOSIELSKI UNIKAT' 6 filiżanek (6 x 8,5 cm), 6

Lot #: 15

Opening: PLN5,500 - PLN7,000

Date: 17 Sep 2019

Image
Pablo Picasso (1881 Malaga - 1973 Mougins)

Pablo Picasso (1881 Malaga - 1973 Mougins) 1952 Misa z ptakiem na gałęzi fajans szkliwiony, wys.:5 cm, śr.: 16,5 cm na spodzie wycisk warsztatu oraz sygnatura: 'EDITION | PICASSO' kat. Ramie nr 175 Estimate: 12 000 - 17 000 PLN PLN EUR GBP USD 2 748 - 3 893 EUR Additional Charge Details - Do kwoty

Lot #: 16

Opening: PLN12,000 - PLN17,000

Date: 17 Sep 2019

Image
Cukiernica art déco

Cukiernica art déco okres międzywojenny Fabryka Wyrobów Platerowanych i Brązowych Braci Henneberg, Warszawa , designed by Julia Keilowa plater, 23 x 11,5 x 11,5 cm na spodzie oznaczenie wytwórni: ‘B.HENNEBERG | WARSZAWA | 779’ Estimate: 2 000 - 4 000 PLN PLN EUR GBP USD 458 - 916 EUR Additional

Lot #: 17

Opening: PLN2,000 - PLN4,000

Date: 17 Sep 2019

Image
Taca art déco

Taca art déco okres międzywojenny Bracia Henneberg, Warszawa , Polska, designed by Julia Keilowa drewno, plater, 4 x 32 x 20,5 cm na spodzie oznaczenie wytwórni: 'B.HENNEBERG | WARSZAWA | 2015' Estimate: 2 200 - 4 000 PLN PLN EUR GBP USD 504 - 916 EUR Condition wżery, porysowana powierzchnia

Lot #: 18

Opening: PLN2,200 - PLN4,000

Date: 17 Sep 2019

Image
Patera art déco

Patera art déco okres międzywojenny Norblin i S-ka, Warszawa , designed by Julia Keilowa plater, wys.:4,5 cm, śr.: 21,5 cm na spodzie oznaczenie wytwórni: 'NORBLIN i Ska | GALW. | WARSZAWA | BM | 2965' Estimate: 2 000 - 3 000 PLN PLN EUR GBP USD 458 - 687 EUR Additional Charge Details - Do kwoty

Lot #: 19

Opening: PLN2,000 - PLN3,000

Date: 17 Sep 2019

Image
Serwis do herbaty

Serwis do herbaty okres międzywojenny Fabryka Wyrobów Platerowanych i Brązowych Braci Henneberg, Warszawa plater, 36 x 27,6 cm na spodzie oznaczenie wytwórni: 'B.HENNEBERG | WARSZAWA | numery seryjne' uchwyty z kości dzbanek do herbaty: 20,5 x 8,5 cm, dzbanek do kawy: 11 x 8,5 cm, mlecznik: 8,5 x 5

Lot #: 20

Opening: PLN2,200 - PLN3,000

Date: 17 Sep 2019

Image
Edward Dwurnik (1943 - 2018)

Edward Dwurnik (1943 - 2018) "Śniadanie na trawie" z cyklu "Moi bohaterowie", 1973 r. technika własna/papier, 50 x 37 cm opieczętowany autorskimi stemplami i opisany w lewym dolnym rogu: "RYSUNEK | E. DWURNIK | 4311 | 1973" oraz "CYKL: MOI BOHATEROWIE". na odwrociu autorski opis: "EDWARD DWURNIK

Lot #: 21

Opening: PLN8,000 - PLN10,000

Date: 17 Sep 2019

Image
Zmiotka i szufelka stołowa

Zmiotka i szufelka stołowa XIX/XX w. Porto , Portugalia srebro, włosie, waga: brutto: 468 g, próba: '833', 27 x 24 cm na szufelce i zmiotce znaki złotnicze: próba srebra (stosowana w latach 1886-1938), znak złotnika nieczytelny Estimate: 3 200 - 4 000 PLN PLN EUR GBP USD 733 - 916 EUR Additional

Lot #: 22

Opening: PLN3,200 - PLN4,000

Date: 17 Sep 2019

Image
Szczypce do tostów

Szczypce do tostów 1891-1912 Louis Ravinet & Charles Denfert, Paryż , Francja srebro, waga: 460 g, próba: '1', 26 x 8 cm na uchwycie znaki złotnicze: francuska punca państwowa, próba srebra, złotnik 'RD' Estimate: 1 500 - 2 000 PLN PLN EUR GBP USD 344 - 458 EUR Additional Charge Details - Do kwoty

Lot #: 23

Opening: PLN1,500 - PLN2,000

Date: 17 Sep 2019

Image
Kosz na pieczywo

Kosz na pieczywo 1776 Londyn , Anglia srebro, waga: 661 g, próba: sterling, 8 x 32,5 x 26 cm na krawędzi kołnierza znaki złotnicze: złotnik 'WC', angielska punca państwowa, znak miejski, litera datująca 'a' Estimate: 10 000 - 13 000 PLN PLN EUR GBP USD 2 290 - 2 977 EUR Condition przerwana

Lot #: 24

Opening: PLN10,000 - PLN13,000

Date: 17 Sep 2019

Image
Kiejstut Bereźnicki (ur. 1935 r., Poznań)

Kiejstut Bereźnicki (ur. 1935 r., Poznań) "Martwa natura z chlebami II", 1978 r. olej/płótno, 67,5 x 81,5 cm sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Martwa natura z chlebami IIKBereźnicki 1978' sygnowany i opisany na blejtramie: 'Martwa natura z chlebami II | KBereźnicki' Estimate: 19 000 - 26 000 PLN

Lot #: 25

Opening: PLN19,000 - PLN26,000

Date: 17 Sep 2019

Image
Chaim Goldberg (1917 Kazimierz Dolny - 2004 Boca Raton)

Chaim Goldberg (1917 Kazimierz Dolny - 2004 Boca Raton) Gorący piec, 1971 r. akwarela, tusz/karton, 64,7 x 48,5 cm sygnowany i datowany w przedstawieniu po lewej: 'Chaim Goldberg | 71' Estimate: 7 000 - 10 000 PLN PLN EUR GBP USD 1 603 - 2 290 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej

Lot #: 26

Opening: PLN7,000 - PLN10,000

Date: 17 Sep 2019

Image
Zestaw śniadaniowy do jajek

Zestaw śniadaniowy do jajek XIX/XX w. złocenie/porcelana malowana, 24,5 x 40 x 28 cm Estimate: 1 000 - 1 500 PLN PLN EUR GBP USD 229 - 344 EUR Condition jeden kieliszek z utrąconą stopą, ubytek przy piórze ogona kury i na szyi, niewielkie wyszczerbienia na kieliszkach, przetarcia złoceń i malatury

Lot #: 27

Opening: PLN1,000 - PLN1,500

Date: 17 Sep 2019

Image
Serwis do jajek

Serwis do jajek 1846 Wiedeń warsztatowa/srebro, waga: 431 g, próba: '13', 5 x 26 x 19,5 cm na każdym elemencie znaki złotnicze: znak probierczy, data, próba srebra, złotnik 'Schiffer' kieliszek: wys. 5,5 cm, solniczka: wys. 3,5 cm Estimate: 2 600 - 3 500 PLN PLN EUR GBP USD 595 - 802 EUR Additional

Lot #: 28

Opening: PLN2,600 - PLN3,500

Date: 17 Sep 2019

Image
Andrzej Żurek (ur. 1960 r.)

Andrzej Żurek (ur. 1960 r.) "Wielka drobiowa", 1997 r. olej/płótno, 89 x 116 cm (w świetle oprawy) sygnowany, datowany i opisany na odwrociu l.g.: 'ANDRZEJ | ŻUREK | POZNAŃ | 1997 R', p.g.: 'WIELKA | DROBIOWA' na ramie śr. d. plakietka z opisem: 'ANDRZEJ ŻUREK | WIELKA DROBIOWA 1997 | KOLEKCJA ART

Lot #: 29

Opening: PLN3,200 - PLN5,000

Date: 17 Sep 2019

Image
Para filiżanek z sentencjami miłosnymi

Para filiżanek z sentencjami miłosnymi 2 poł. XIX w. Francja złocenie/porcelana, porcelana, 12,5 x 13,5 cm na spodzie oznaczenie wytwórni (wycisk w masie) na korpusach filiżanek kartusze z sentencjami miłosnymi: 'Amitié | éternelle' oraz 'Pensez | à moi' śr. spodka: 16,2 cm Estimate: 2 600 - 4 000

Lot #: 30

Opening: PLN2,600 - PLN4,000

Date: 17 Sep 2019