Subasta 16 de Mayo 2019

Sala de Ventas, C/ Rosselló 229, 08008 Barcelona, Spain
info@saladeventas.es · +34 93 6671026

Date of the auction: 16.05.2019

Image
Lot number 542
Ismael González de la Serna
Opening
€3,500
ca. US$3,932
Image
Lot number 543
Juan Barjola
Opening
€3,500
ca. US$3,932
Image
Lot number 544
Escuela española siglo XVII
Opening
€3,500
ca. US$3,932
Image
Lot number 545
Francisco Bores
Opening
€3,500
ca. US$3,932
Image
Lot number 546
Marià Andreu
Opening
€4,000
ca. US$4,494
Image
Lot number 547
Romà Ribera
Opening
€4,500
ca. US$5,055
Image
Lot number 548
Artus Wolffort
Opening
€5,000
ca. US$5,617
Image
Lot number 549
Ramón Casas
Opening
€5,500
ca. US$6,179
Image
Lot number 550
Gregorio Martínez
Opening
€8,000
ca. US$8,988
Image
Lot number 551
Carles Nadal
Opening
€9,000
ca. US$10,111
Image
Lot number 552
Frans Francken I "El Viejo"
Opening
€9,000
ca. US$10,111