Varia 29

Sopocki Dom Aukcyjny
Warsaw Gallery, Nowy Świat 54/56

Date of the auction: 15.05.2019

Back

Image
Josef Kostka

Pejzaż alpejski
olej, płótno, 84 x 126 cm, sygn. l.d.: J.Kostka

Lot #: 1

Opening: PLN3,000

Date: 15 May 2019

Image
Teodor Chomiński

Portret damy z wachlarzem, k.XIX w.
olej, deska, 26 x 20 cm, sygn. l.d.: Tv. Chominski, na odwrocie ślady naklejki

Lot #: 2

Opening: PLN5,500

Date: 15 May 2019

Image
Teodor Chomiński

Portret damy, k. XIX w.
olej, deska mahoniowa, 25,4 x 20 cm, sygn. p.d.: Tv. Chominski, na odwrocie naklejka amerykańskiego sklepu ze sztuką: Walter Kimball & Co, 9 PARK STREET, BOSTON

Lot #: 3

Opening: PLN5,500

Date: 15 May 2019

Image
Colestin Brügner

Nad rzeką, 1859 r.
olej, płótno dublowane, 63 x 89 cm, sygn.i dat. śr.d.: Brügner 59

Lot #: 4

Opening: PLN20,000

Date: 15 May 2019

Image
Robert Śliwiński

Spacer w lesie
olej, tektura, 35 x 58 cm, sygn. l.d.: R.Sliwinski

Lot #: 5

Opening: PLN3,800

Date: 15 May 2019

Image
Antoni Lange

Pejzaż alpejski, 1834 ?
olej, płótno zdublowane, 42,5 x 52,5 cm, sygn. i dat. l.d.: A. Lange / 834

Lot #: 6

Opening: PLN15,000

Date: 15 May 2019

Image
Teodor Ziomek

Pejzaż z jeziorem
olej, płótno naklejone na tekturę, 27 x 39 cm, sygn. p.d.: T.ZIOMEK

Lot #: 7

Opening: PLN2,800

Date: 15 May 2019

Image
St. Filipowicz

Dworek
olej, tektura, 15 x 20 cm, sygn. p.d.: S. Filipowicz

Lot #: 8

Opening: PLN1,200

Date: 15 May 2019

Image
Józef Alfred Sipiński

Wejście do Ogrodu Botanicznego w Warszawie, 1925 r.
olej, tektura, 89 x 67 cm, sygn. p.d.: Alf. J. Sipiński 1925 na odwrocie nalepka z TZSP ? (nr 13426) z tytułem obrazu i datą: 28 XII 19

Lot #: 9

Opening: PLN6,500

Date: 15 May 2019

Image
Maksymilian Oborski

Koń w zaprzęgu
akwarela, papier, 20,5 x 23,5 cm w świetle passe-partout

Lot #: 10

Opening: PLN1,200

Date: 15 May 2019

Image
Wacław Żaboklicki (Zaboklicki)

W parku
pastel, papier, 40 x 53 cm, sygn. l.d.: W.Żaboklicki

Lot #: 11

Opening: PLN1,200

Date: 15 May 2019

Image
Walery Eljasz-Radzikowski

Kobieta w czerwonej sukni, 1882 r.
akwarela, papier 28 x 18,5 cm, sygn. i dat. l.d.: WE 17/3/ 1882

Lot #: 12

Opening: PLN2,500

Date: 15 May 2019

Image
Mieczysław Reyzner

Pejzaż z dziewanną,1924 r.
olej, tektura, 19,5 x 15 cm, sygn. i dat.: Mieczysław Reyzner / 1924

Lot #: 13

Opening: PLN2,400

Date: 15 May 2019

Image
Damazy Kotowski

Portret mężczyzny w kapeluszu, 1913 r.
olej, płótno naklejone na tekturę, 62,5 x 47 cm w świetle oprawy, sygn. i dat. p.g.: Damazy/13, na odwrocie ołówkiem: Damazy Kotowski/pinx1913

Lot #: 14

Opening: PLN6,000

Date: 15 May 2019

Image
Stanisław Kamocki

Kobieta z dziećmi
ołówek, papier, 23 x 14,5 cm w świetle passe-partout

Lot #: 15

Opening: PLN1,400

Date: 15 May 2019

Image
Irena Weiss zw. Aneri

Portret dziewczynki
olej, tektura 39 x 50 cm, sygn. l.g.: Aneri

Lot #: 16

Opening: PLN4,800

Date: 15 May 2019

Image
Stanisław Kamocki

Spotkanie rodzinne
ołówek, papier, 17 x 24 cm w świetle passe-partout

Lot #: 17

Opening: PLN1,400

Date: 15 May 2019

Image
Marian Przybylski Nowina

Dymek z papierosa, ok. 1920 r.
olej, tektura, 47 x 64 cm w Świetle oprawy, sygn. l.d.: Marian Przybylski, na odwrocie naklejka wystawowa z nazwiskiem autora i tytułem

Lot #: 18

Opening: PLN1,500

Date: 15 May 2019

Image
Wojciech Weiss

Wenus, 1925 r.
drzeworyt, papier, 15,5 x 20,5 cm, sygn. pod płytą l.d.: WOJCIECH WEISS, p.d.: WENUS(DRZEWORYT, 1925

Lot #: 19

Opening: PLN500

Date: 15 May 2019

Image
Mieczysław Oracki-Serwin

Akt leżący
olej, płótno, 55 x 73 cm, sygn. p.d.: m. Oracki-Serwin

Lot #: 20

Opening: PLN4,200

Date: 15 May 2019

Image
Zdzisław Kraśnik

Wieś zimą
akwarela, papier, 70 x 100 cm, sygn. p.d.: z. Z. Kraśnik

Lot #: 21

Opening: PLN2,500

Date: 15 May 2019

Image
Tadeusz Szczerbiński

Drewniany kościół w Rabce zdroju, 1935 r.
olej, płótno, 61 x 71 cm, sygn. i dat. p.d.: Tadeusz szczerbiński / 35

Lot #: 22

Opening: PLN3,000

Date: 15 May 2019

Image
Jan Erazm Kotowski

Pojenie koni
olej, płótno, 84 x 169 cm, sygn. p.d.: Jan Kotowski

Lot #: 23

Opening: PLN16,000

Date: 15 May 2019

Image
Stanisław Gibiński

Rybacy
akwarela, papier, 35 x 50 cm, sygn. l.d.: S.Gibiński , na odwrocie naklejka Salonu Sztuki Alfreda wawrzeckiego w Krakowie z opisem pracy

Lot #: 24

Opening: PLN3,500

Date: 15 May 2019

Image
Wojciech Górecki

Reknica
olej, płótno, 38 x 30 cm, sygn. p.d.: Wojciech Górecki

Lot #: 25

Opening: PLN1,200

Date: 15 May 2019

Image
Stefan Domaradzki

Mokradła o zmierzchu, 1929 r.
olej, tektura, 25 x 36 cm, sygn. i dat. l.d.: S.Domaradzki 1929

Lot #: 26

Opening: PLN2,500

Date: 15 May 2019

Image
Józef Panfil

Pezaż z drzewem
olej, tektura, 15 x 20 cm, sygn. p.d.: Panfil

Lot #: 27

Opening: PLN800

Date: 15 May 2019

Image
Leszek Piasecki

Pędząca trójka
olej, płótno, 62 x 92 cm, sygn. p.d.: Leszek Piasecki

Lot #: 28

Opening: PLN3,200

Date: 15 May 2019

Image
Eugeniusz Pierzyński

Pędząca trojka
olej, płótno, 61 x 92,5 cm, sygn. p.d.: E.Pierzyński

Lot #: 29

Opening: PLN1,900

Date: 15 May 2019

Image
Antoni Trzeszczkowski

Eskorta
olej, płótno naklejone na tekturę, 26 x 43,5 cm, sygn. p.d.: Eskorta / Trzeszczkowski

Lot #: 30

Opening: PLN3,500

Date: 15 May 2019