Works on Paper

Sopocki Dom Aukcyjny
Gdańsk Gallery, 2/3 Długa St.

Date of the auction: 20.07.2019

Back

Image
Stefan Filipkiewicz

Pejzaż zimowy
akwarela, papier, 25 x 36,5 cm sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz

Lot #: 1

Opening: PLN2,000

Date: 20 Jul 2019

Image
Eduard Heller

Cietrzewie
akwarela, gwasz, papier, 28 x 41 cm w świetle passe-partout sygn. p. d.: ED. HELLER/MÜNCHEN

Lot #: 2

Opening: PLN3,000

Date: 20 Jul 2019

Image
Julian Fałat

Zima w Bystrej
gwasz, tektura, 68 x 95 cm w świetle oprawy sygn. p. d.: JFałat/Bystra

Lot #: 3

Opening: PLN18,000

Date: 20 Jul 2019

Image
Józef Mehoffer

Projekt ornatu II
węgiel, papier, 40,5 x 71 cm sygn. p. d.: Mehoffer

Lot #: 4

Opening: PLN12,000

Date: 20 Jul 2019

Image
Józef Mehoffer

Projekt ornatu
węgiel, papier, 69 x 42,5 cm sygn. p. d.: Mehoffer

Lot #: 5

Opening: PLN12,000

Date: 20 Jul 2019

Image
Karol Kossak

Wyjazd na polowanie
ołówek, papier, 20,5 x 29 cm w świetle passe–partout sygn. p. d.: K. Kossak

Lot #: 6

Opening: PLN1,100

Date: 20 Jul 2019

Image
Jacek Malczewski

Szkic
ołówek, papier, 13 x 20 cm sygn. l. d.: J. Malczewski

Lot #: 7

Opening: PLN2,800

Date: 20 Jul 2019

Image
Jan Matejko

Drzewa w sadzie
ołówek, papier, 19 x 27,5 cm w świetle passe-partout sygn. p. d.: JM papier przerwany w prawym dolnym narożniku

Lot #: 8

Opening: PLN22,000

Date: 20 Jul 2019

Image
Józef Mehoffer

Studium mężczyzny
kredka, papier, 46 x 28,5 cm w świetle passe-partout

Lot #: 9

Opening: PLN2,200

Date: 20 Jul 2019

Image
Józef Mehoffer

Portret jezuity
kredka, papier żeberkowy, 58,5 × 45,5 cm (w świetle oprawy) na odwrocie napis odręczny: O. Hornak (?) Jezuita z Wojczy/około r. 1920–22 Portret powstał zapewne w Wojczy (kieleckie), w rodzinnym majątku Popielów, gdzie artysta przebywał kilkukrotnie, a w latach 30-tych wykonał

Lot #: 10

Opening: PLN6,000

Date: 20 Jul 2019

Image
Stanisław Gibiński

W drodze do kościoła
akwarela, papier, 33 x 48 cm w świetle passe-partout sygn. l. d.: S. Gibiński Na odwrocie potwierdzenie autorstwa przez dr St. Dąbrowskiego z 1961 r

Lot #: 11

Opening: PLN3,400

Date: 20 Jul 2019

Image
Józef Ujheli

Portret męski
pastel, papier, 35 x 24,5 cm sygn. p. d.: Ujhelyi

Lot #: 12

Opening: PLN1,200

Date: 20 Jul 2019

Image
Józef Ujheli

Portret dziewczyny łemkowskiej
pastel, papier, 47 x57 cm sygn. po prawej: Ujhelyi

Lot #: 13

Opening: PLN2,800

Date: 20 Jul 2019

Image
Stanisław Górski

Góral z fajką
pastel, gwasz, papier, 46 x 32 cm w świetle passe-partout sygn. p. d.: St. Górski

Lot #: 14

Opening: PLN4,800

Date: 20 Jul 2019

Image
Artysta nieokreślony

Portret żołnierza
akwarela, papier, 44 × 33,5 cm w świetle oprawy sygn. nieczytelnie p. d

Lot #: 15

Opening: PLN1,000

Date: 20 Jul 2019

Image
Władysław Wankie

Nad wodą
akwarela, papier, 35,5 × 47 cm w świetle passe-partout sygn. l. d.: Władysław Wankie

Lot #: 16

Opening: PLN4,800

Date: 20 Jul 2019

Image
Eugeniusz Geppert

Atak kawalerii
akwarela, papier, 60 × 88 cm w świetle passe-partout sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert

Lot #: 17

Opening: PLN9,500

Date: 20 Jul 2019

Image

Portret mężczyzny, 1882 r.
ołówek, papier, 38 x 29,5 cm sygn. nieczytelnie p. d.: R.(…)/Düsseldorf Juni 1882 r

Lot #: 18

Opening: PLN700

Date: 20 Jul 2019

Image
Bronisława Rychter-Janowska

Portret mężczyzny, 1917 r.
ołówek, papier, 15 x 11 cm w świetle passe-partout sygn. i dat. p. d.: B. R.-J. 1917

Lot #: 19

Opening: PLN1,700

Date: 20 Jul 2019

Image
Antoni Kozakiewicz

Portret chłopca, 1867 r.
ołówek, kredka, papier, 38,5 x 32 cm sygn. i dat. p. d.: AK/1867

Lot #: 20

Opening: PLN5,200

Date: 20 Jul 2019

Image
Pius Weloński

Portret mężczyzny, 1883 r.
tusz, papier, 16 x 20 cm w świetle oprawy sygn. i dat. p. d.: PWelonski/1883 Roma

Lot #: 21

Opening: PLN1,800

Date: 20 Jul 2019

Image
Paolo Sala

Przy dźwiękach bałałajki
akwarela, papier, 47 x 35,5 cm sygn. l. d.: PSala

Lot #: 22

Opening: PLN3,600

Date: 20 Jul 2019

Image
Artysta nieokreślony

Myśliwy z dziewczyną
akwarela, papier, 19 × 13,7 cm w świetle passe-partout sygn. cyrylicą nieczytelnie l. d

Lot #: 23

Opening: PLN2,000

Date: 20 Jul 2019

Image
Karol Wierusz-Kowalski

Meteor. Studium konia, 1887 r.
akwarela, papier, 30 x 38,5 cm sygn. i dat. p. śr.: K. Kowalski/23.4.87

Lot #: 24

Opening: PLN3,800

Date: 20 Jul 2019

Image
Artysta nieokreślony

Pejzaż nadmorski
pastel, papier, 58 x 76,5 cm w świetle oprawy sygn. p. d.: R. LANGE

Lot #: 25

Opening: PLN800

Date: 20 Jul 2019

Image
Władysław Serafin

Łódka
pastel, karton, 30,3 × 34 cm sygn. p. d.: W. Serafin

Lot #: 26

Opening: PLN1,900

Date: 20 Jul 2019

Image
Bronisława Rychter-Janowska

Brzeg morza we Włoszech
pastel, papier, 25,5 x 28 cm w świetle passe-partout sygn. p. d.: B. RYCHTER-JANOWSKA

Lot #: 27

Opening: PLN3,900

Date: 20 Jul 2019

Image
J. Kosiński

Wesele krakowskie
akwarela, papier, 16 × 29 cm sygn. p. d.: Jkosiński

Lot #: 28

Opening: PLN1,500

Date: 20 Jul 2019

Image
Władysław Stachowski

Zimą, 1932 r.
akwarela, papier, 48 x 68 cm w świetle oprawy sygn. l. d.: Stachowski 1932

Lot #: 29

Opening: PLN1,300

Date: 20 Jul 2019

Image
Stanisław Gibiński

Po polowaniu
akwarela, papier, 49 x 69,5 cm sygn. p. d.: S. Gibiński

Lot #: 30

Opening: PLN6,500

Date: 20 Jul 2019