Auction archive: Lot number 125

Adam Adach (ur. 1962, Nowy Dwór Mazowiecki)

Opening
PLN4,000 - PLN6,000
ca. US$1,037 - US$1,556

Opening
PLN4,000 - PLN6,000
ca. US$1,037 - US$1,556

Adam Adach (ur. 1962, Nowy Dwór Mazowiecki) Historical Revenge, 2018 r. akryl, suchy pastel/papier, 58,5 x 41,5 cm sygnowany i datowany p.d.: ‘AA. 2018’ Estimate: 4 000 - 6 000 PLN PLN EUR GBP USD 935 - 1 403 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%. - Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji. more information Note Wydaje się, że sztuka była przeznaczeniem Adama Adacha, od którego długo uciekał. Od szkolnych lat interesowała go biologia, kochał zwierzęta, więc wybór studiów był prosty – weterynaria na SGGW. W trakcie studiów przekonał się, że nie jest tam, gdzie powinien. Bezskutecznie próbował dostać się na Akademię Sztuk Pięknych i architekturę krajobrazu. Wcześniej, uczęszczając na zajęcia plastyczne w liceum, podczas których, jak sam wspomina, nieustannie malował jabłka, skutecznie zraził się do sztuki. Po studiach spędził rok w służbie wojskowej, a później rozpoczął pracę wPAN jako pracownik naukowy. W 1989 Adach rzuca wszystko i wyjeżdża do Francji.Od tego czasu zaczyna się jego przygoda ze sztuką, którą wykorzystuje w pracy z osobami upośledzonymi. W tym czasie kończy też dwie szkoły: École Supérieure desBeaux-Arts w Lyonie (1990) i podyplomowo (ze specjalnym wyróżnieniem) ÉcoleNationale Supérieure des Beaux-Arts (ENSBA) w Paryżu w 1995. Debiutował w 1997 na wystawie dyplomów absolwentów szkół artystycznych w Paryżu, gdzie napisano o nim: „Pozwala nam wierzyć w malarstwo”. Szczególnym wyróżnieniem dla artysty było zaproszenie od Hansa Ulricha Obrista do udziału w wystawie „Urgent Painting”(2002, Musée d’Art Moderne de la Ville de Paris). Malarstwo Adacha oscyluje w obrębie problemu pamięci. Jego płótna to zmodyfikowane wspomnienia, chwile przywołane przez pamięć. About Artist Mieszka i pracuje w Paryżu i Warszawie. Przed wyjazdem do Francji pod koniec lat 80. ukończył studia weterynaryjne w SGGW. Malarstwo studiował w Ecole Supèrieure des Beaux-Arts w Lyonie (1990) i podyplomowo Ecole Nationale Supèrieure des Beaux-Arts (ENSBA) w Paryżu (1995). W 2007 roku nominowany był do najbardziej prestiżowej francuskiej nagrody dla młodych artystów Prix Marcel Duchamp Bidding form Register for an auction Ask about lot ID: 78486 Download bidding form Print item sheet Lot number Polish Contemporary Art 14 November 2019, 19

14 Nov 2019
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

14 Nov 2019
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600