Auction Pricedatabase

Auction: Polish Contemporary Art, 14 November 2019, 19
was auctioned on: 14 November 2019
Upcoming auctions Auction Pricedatabase

Agnieszka Sandomierz (ur. 1978, Warszawa)

Archive
Opening: PLN1,500 - PLN2,500
ca. US$389 - US$648
Price realised:  n. a.
Lot number 131, Views: 36

Agnieszka Sandomierz (ur. 1978, Warszawa) Bez tytułu, 2004 r. olej/płótno, 27 x 50 cm sygnowany i datowany na odwrociu: ‘Agnieszka Sandomierz | 2004.’ Estimate: 1 500 - 2 500 PLN PLN EUR GBP USD 351 - 585 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%. - Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji. more information About Artist Studiowała na warszawskiej ASP na Wydziale Malarstwa w latach 1998-2003 (malarstwo u prof. Jarosława Modzelewskiego i rysunek u prof. Tomasza Żołniekiewicza). Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w 2003 u prof. Wiesława Szamborskiego, aneks z malarstwa ściennego zrobiła u prof. Edwarda Tarkowskiego. W roku 2005 była stypendystką Ministra Kultury i Sztuki. Od października 2005 pracuje na stanowisku asystenta na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP. Dominującym jej obrazów motywem jest figura kobiety, pokazana w codziennych, intymnych sytuacjach, umieszczona w barwnych, dekoracyjnych, umownie potraktowanych wnętrzach, wymalowanych we ornamentalne wzory „a la tapeta”. Artystka od kilku lat przygląda się sobie, studiuje własne ciało. W dynamicznych zbliżeniach, asymetrycznych kadrach zdradza pełen erotyzm, zmysłowość, piękno i ułomność swojej cielesności. Nową tematykę do jej malarstwa wprowadziło ostatnio doświadczenie macierzyństwa. Bidding form Register for an auction Ask about lot ID: 71890 Download bidding form Print item sheet Lot number Polish Contemporary Art 14 November 2019, 19

Informations about the auction
Auction house: Desa Unicum
Title: Polish Contemporary Art, 14 November 2019, 19
Date of the auction: 14 Nov 2019
Address: Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
[email protected] · +48 (0)22 1636600