Auction Pricedatabase

Auction: Auction 04.12.2019
was auctioned on: 4 December 2019
Upcoming auctions Auction Pricedatabase

Albert Hahn Jr. (1894-1953). (1-22) "Cervantes. De avonturen van Don Quichote".

Archive
Estimate: €100 - €200
ca. US$110 - US$220
Price realised:  n. a.
Lot number 1837, Views: 5

Serie van 22 losse originele (?) illustraties voor de uitgave uit 1930 door uitgeverij De Torentrans te Utrecht, alle gesigneerd, bestaande uit 15 grote illustraties van 19,5 x 13,5 cm. en onder passe-partout (1x gesigneerd en "Ill. voor Cervantes Don Quichote uitg. "De Torentrans" Zeist" in pen), en 7 kleinere, opgeplakte illustraties (vignetten), in contemporain omslag met titel "Don Quichote" en (samen met de rest van dit lot) in portfolio met bindlinten met etiket "Hahn Jr.". Passe-partouts en dragers wat roestvlekkig. Met losbladige proefkaternen van het boek tot en met p. 16. Deze illustraties (en de overige in dit lot) zijn zo strak uitgevoerd op glad papier, dat vaststellen of het originele tekeningen betreft zeer moeilijk is; (23-44) "Ill. voor Uilenspiegel van Ch. de Coster uitg. H.J.W. Becht Amsterdam". Serie van 21 losse originele (?) illustraties voor de genoemde uitgave (1927), alle 19 x 13 cm., grotendeels gemonogrammeerd in witte verf of zwarte inkt, alle met bovenmarge gemonteerd op drager, enkele dragers gesigneerd en met de genoemde titel in pen; (45-54) Serie van 9 originele (?) ontwerpen voor het werk Groote Pier door Dirk Broeder, uitgegeven in 1940 door Kemink te Utrecht, met bladmaat 18 x 15,5 cm. (6 hoofdstukvignetten) en 22 x 16,5 cm. (3x, gemonogrammeerd), alle met bovenmarge opgezet op drager. Met een proefpagina van de betreffende uitgave. En met nog 12 andere door/ m.b.t. dezelfde, w.o. proefdrukken van boekomslagen. (totaal 60+)

Informations about the auction
Auction house: Zwiggelaar Auctions
Title: Auction 04.12.2019
Date of the auction: 4 Dec 2019
Address: Zwiggelaar Auctions
Witte de Withstraat 32 hs
1057 XZ Amsterdam
Netherlands
[email protected] · +31 (0)6 47986138