Auction archive: Lot number 63

Andrzej Gieraga (b. 1934)

Opening
PLN6,000
ca. US$1,807

Andrzej Gieraga (b. 1934)

Opening
PLN6,000
ca. US$1,807

Andrzej Gieraga (b. 1934) "Italla VIII", 1987 r. technika mieszana , collage, olej, relief/płyta, 125 x 150 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ANDRZEJ | GIERAGA | 1987' oraz 'ITALLA VIII' Dla jego twórczości najbardziej charakterystyczne są geometryczne kompozycje. Jest autorem cyklu „Czerń i Biel”, „Uskrzydlenia”, a także cyklu obrazów, oznaczonych cyframi rzymskimi, których numeracja doszła do CC . Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi w latach 1965-1970. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w 1971 r. w pracowni malarstwa prof. Romana Modzelewskiego, a z projektowania u prof. Antoniego Starczewskiego i prof. Anieli Bogusławskiej. W latach 1987-1990 prorektor ds. nauczania łódzkiej PWSS P. Profesor, od 1990 r. nadzwyczajny, od 1992 r. zwyczajny. Od 1994 r. profesor w Politechnice Radomskiej, w Katedrze (obecnie Wydziale) Sztuki. Andrzej Gieraga należy do tej grupy twórców, którzy w świecie chaosu i niepokojów, posługując się językiem geometrii, poprzez dzieła, tworzy wokół siebie ład i harmonię. estymacja: 10 000 - 18 000

21 Oct 2014
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

21 Oct 2014
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600