Andrzej Gieraga (b. 1934) W. n. t. pr, 2004 r. technika mieszana, relief/płyta, 70 x 70 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ANDRZEJ GIERAGA | W. n. t. pr., 70 x 70 cm | tech. mieszana | 2007' W 1971 r. uzyskał dyplom łódzkiej PWSSP, której w latach 1987-90 był prorektorem, a od 1990 jest profesorem. Dla jego twórczości najbardziej charakterystyczne są geometryczne kompozycje. Jest autorem cyklu "Czerń i Biel", "Uskrzydlenia", a także cyklu obrazów, oznaczonych cyframi rzymskimi, których numeracja doszła do CC.