Auction archive: Lot number 5

Reidar Aulie

Modern and Older
17 Nov 2015
NOK60,000 - NOK80,000
ca. US$6,958 - US$9,277
NOK80,000
ca. US$9,277
Auction archive: Lot number 5

Reidar Aulie

Modern and Older
17 Nov 2015
NOK60,000 - NOK80,000
ca. US$6,958 - US$9,277
NOK80,000
ca. US$9,277

Bensinstasjonen, 1948 Olje på lerret, 76x61 cm Signert nede og datert nede til venstre: Aulie -48 Motivet er også kjent som Landhandelen LITTERATUR Ole Rikard Høisæther: "Reidar Aulie, Kunst og kamp" Oslo 1998 Maleriet "Bensinstasjonen" fra 1948 viser Aulies levende fortellerglede. Hans naivistiske pensel skildrer møte mellom menn ved bensinpumpen. De ansiktsløse mennene er en motivkrets han stadig vendte tilbake til; "Mannen i gata" ble beskrevet med lun humor. Den signalrøde bensinpumpen er samlingspunktet i motivet og brytes opp av en ruvende gran i forkant. Aulie har laget et litografi med det samme motivet.

Auction archive: Lot number 5
17 Nov 2015
Blomqvist Kunsthandel AS
Tordenskiolds gate 5
0160 Oslo
Norway
kunst@blomqvist.no
+47 (0)22 708770

Auction archive: Lot number 5
17 Nov 2015
Blomqvist Kunsthandel AS
Tordenskiolds gate 5
0160 Oslo
Norway
kunst@blomqvist.no
+47 (0)22 708770