Auction archive: Lot number 4575

Bernard Buffet (1928-1999)

Algemene Kunst- en Antiekveiling
22 Mar 2016 - 5 Apr 2016
€20,000 - €30,000
ca. US$22,199 - US$33,299

Bernard Buffet (1928-1999)

22 Mar 2016 - 5 Apr 2016
€20,000 - €30,000
ca. US$22,199 - US$33,299

Bernard Buffet (1928-1999) 'Roses jaunes fond vert'. De authenticiteit van dit werk is op basis van een foto bevestigd door Galerie Maurice Garnier Herkomst: Galerie d'Eendt. Het enorme oeuvre van de Franse kunstenaar Bernard Buffet (1928 -1999) varieert van stillevens, naakten, zelfportretten tot aan stadsgezichten en landschappen. Tevens ontwierp hij theaterdecors. Vanaf zijn zeventiende exposeerde Buffet al in de Parijse galerie van Maurice Garnier Garnier zag kracht en originaliteit in de jonge Buffet. Buffet geeft voornamelijk tragische gebeurtenissen weer uit de Franse maatschappij van vlak na de Tweede Wereldoorlog. Zijn voorstellingen verbeelden grillige interieurs en stadsgezichten bevolkt met graatmagere, hoekige figuren omlijnd met donkere contouren. De indringende werken sluiten aan bij de destijds populaire filosofie van het existentialisme. Andy Warhol was een trouwe fan van zijn werk en verklaarde ooit: "Er is één grote schilder in Frankrijk en dat is Bernard Buffet� [1] board, gesign. r.o., 35 x 27 cm.

22 Mar 2016 - 5 Apr 2016
De Zwaan
Keizersgracht 474
(bij de Leidsestraat)
1017 EG Amsterdam
Netherlands
info@dezwaan.nl
+31 (0)20 6220447
+31 (0)20 638 45 76

22 Mar 2016 - 5 Apr 2016
De Zwaan
Keizersgracht 474
(bij de Leidsestraat)
1017 EG Amsterdam
Netherlands
info@dezwaan.nl
+31 (0)20 6220447
+31 (0)20 638 45 76