Auction archive: Lot number 312

[Biblia Paedts 1611, in bijzondere band] Biblia: Dat is, De gantsche heylighe Schrift,

Auction 12.06.2018
12 Jun 2018
€2,600
ca. US$3,055

Auction 12.06.2018
12 Jun 2018
€2,600
ca. US$3,055

grondelick ende trouvvelick verduytschet (...). Leiden, Jan Paedts Jacobszoon/ ende Jan Brouwenszoon, 1611, (32),531,(48) bladen, (1),34,(7) p., contemporain gebonden tussen houten, met paars fluweel overtrokken platten, met in zilverdraad opgelegde, geborduurde decoratie in de vorm van bladranken en tulpen, voorplat met centraal leren medaillon met eigenaarsinitialen "AVB" en geborduurde bloem, achterplat met soortgelijk centraal medaillon met geborduurde bloem, alle sneden verguld en fraai geciseleerd. Vaag watervlekkig aan het begin en sterker watervlekkig aan het einde, enkele katernen met kleine wormgaatjes/ tunneltjes (tekst minimaal aangetast). Opnieuw in de band gezet met nieuwe schutbladen en zwart fluwelen rug, het hout van de platten zichtbaar, het zilverdraad geoxideerd. Het vrije schutblad met enkele moeilijk leesbare sporen van eigendomsmerken (ingedrukt in het papier) die met nader onderzoek zouden kunnen uitwijzen wie "AVB" was. Zeer zeldzaam voorbeeld van een vroeg 17de-eeuwse textiele boekband, die een goede restauratie verdient.

12 Jun 2018
Zwiggelaar Auctions
Witte de Withstraat 32 hs
1057 XZ Amsterdam
Netherlands
zwiggelaarauctions@gmail.com
+31 (0)6 47986138

12 Jun 2018
Zwiggelaar Auctions
Witte de Withstraat 32 hs
1057 XZ Amsterdam
Netherlands
zwiggelaarauctions@gmail.com
+31 (0)6 47986138