Auction archive: Lot number 297

Biblia Sacra. Dat is de geheele Heylighe Schrifture, beleydt in 't Oudt en Nieuw Testament, verbetert na den lesten Roomschen text, verciert met veel schoone figuren [...].

€400
ca. US$433

€400
ca. US$433

BIBLES : Chronological ranking   (Bible) -   -    Biblia Sacra. Dat is de geheele Heylighe Schrifture, beleydt in 't Oudt en Nieuw Testament, verbetert na den lesten Roomschen text, verciert met veel schoone figuren [...]. EERST T' ANTWERPEN,  BY JAN  VAN MOERENTORF [- CORNELIS VERSCHUREN] EN NU HERDRUCKT BY PIETER JACOPSZ. PAETS,   1657 [- 1646]. 2 stukken in 1 vol in-f° : [8]-1270 [i.e. 1268], 468 [i.e. 442]-[6] pp. (pp. 271-272 van het 2de deel ontbreken, mispagineringen, watervlekken, enkele bladen gebruind). Eigentijdse band : leder, platten met blindgestempeld driedubbel filetenkader, goudgestempelde rug met ribben en titelschild (slijtage, rug vernieuwd, inktvlek op de snede, schutbladen vernieuwd, diverse herkomsten op schutbladen). Belangrijke en mooie, rijkelijk geïllustreerde Vlaamse Bijbel (1ste uitg. : 1599) met c. 1.245 prachtige houtblokken door Christoffel van Sichem naar Albrecht Dürer Lucas van Leyden, Hans Holbein en Hendrik Goltzius. Bevat een gegraveerde titel en typografie in Gotische karakters op dubbele kolom met dubbele bladomkadering. # Funck 394; # Darlow & Moule 3314; # Renier 128. -- Importante et superbe bible flamande en caractères gothiques, abondamment illustrée de bois gravés par Christoffel van Sichem d'après Dürer, van Leyden, Holbein, Goltzius. Plein veau de l'ép. (pp. 271-272 de la 2e partie manquantes, faibles mouill., pet. défauts, rel. abîmée).

17 Mar 2015
Librairie Henri Godts
Avenue Louise 230
1050 Bruxelles
Belgium
books@godts.com
+32 (0)2 6478548
+32 (0)2 6407332

17 Mar 2015
Librairie Henri Godts
Avenue Louise 230
1050 Bruxelles
Belgium
books@godts.com
+32 (0)2 6478548
+32 (0)2 6407332