Objektsbeskrivning BORDSLAMPOR, ett par, Restauration, Frankrike, brännförgylld och mörkpatinerad brons, sockel med kymation, postament av giallo sienna, krönta av stående Viktoria med utslagna vingar, höjd 78 cm; omarbetade kandelabrar, postament med enstaka nagg