117 x 21 cm., meerkleurig gedecoreerd met renaissance-bladranken met gebruikmaking van metaaldraad (zilver?), vermoedelijk onderdeel van een (Vlaams?) wandkleed, 16de eeuw, in lijst. Zeer sleets en fragiel, maar een aantrekkelijk fragment van een materiaal dat toen het gemaakt werd alleen beschikbaar was voor de allerrijksten; (2) "Gobelin" van zeer rijk en veelkleurig geborduurde gele stof, 132 x 107 cm., met herhaalde motieven naar 16de-eeuws voorbeeld (schepen, werklieden, edellieden, dansende paartjes) en woorden als "pax" en "Godt" (vervaagd), met lussen bevestigd aan draagstok. Enigszins verbleekt, de randen wat sleets en de stoffen laag ter bescherming van de keerzijde met scheuren. (totaal 2)