Auction archive: Lot number 188

(Botanique) - BONTEKOE, Cornelis.- Tractaat van het excellenste kruyd Thee. 's Gravenhage, Pieter Hagen, 1678.

Auktion 18.10.2016
18 Oct 2016
€500 - €600
ca. US$551 - US$661

Auktion 18.10.2016
18 Oct 2016
€500 - €600
ca. US$551 - US$661

(Botanique) - BONTEKOE, Cornelis.- Tractaat van het excellenste kruyd Thee. 's Gravenhage, Pieter Hagen, 1678. 2 stukken in 1 vol. in-12° : [36]-324-[4 ], 76 pp. Eigentijdse Hollandse spitselband : volperkament, omgezette platranden, titel in moderne pen op gladde rug (licht vervuild, kleine inscheuring aan 1 scharmier). ZEER ZELDZAME EERSTE UITGAVE van dit tractaat "'t Welk veroond het regte gebruyk en de grote kragten van 't selve in gesondheid, en siekten. Benevens een Kort discours op het leven, de siekte, en de dood, mitsgaders op de medicijns van dese tijd, en speciaal van ons land". Door Cornelis Bontekoe (Alkmaar 1640-1685 Berlijn), één der bekwaamste medici uit Hollands Gouden eeuw, een scherpzinnig en intelligent publicist maar controversiële persoonlijkheid. De auteur behandelt hierbij het kruid thee, belangrijke handelswaar voor de Oost-Indische Compagnie, niet alleen als genotsmiddel maar ook als medicijn. Vandaar dat hij er door sommigen van beticht werd voor rekening van de V.O.C. te werken. # NNBW 8-171/175. ¶ Rarissime édition originale de cet important traité sur le thé sous tous ses aspects dont le médicinal. Plein parchemin de l'époque. Drouotlive.com Read more

18 Oct 2016
Librairie Henri Godts
Avenue Louise 230
1050 Bruxelles
Belgium
books@godts.com
+32 (0)2 6478548
+32 (0)2 6407332

18 Oct 2016
Librairie Henri Godts
Avenue Louise 230
1050 Bruxelles
Belgium
books@godts.com
+32 (0)2 6478548
+32 (0)2 6407332