Auction archive: Lot number 407

CATS, Jacob.- Alle de Wercken. 't Amsterdam, Jan Jacobsz Schipper, 1658 (- 1657).

Auction 20.06.2017
20 Jun 2017
€300 - €400
ca. US$335 - US$447

Auction 20.06.2017
20 Jun 2017
€300 - €400
ca. US$335 - US$447

CATS, Jacob.- Alle de Wercken. 't Amsterdam, Jan Jacobsz Schipper, 1658 (- 1657). In-f° : gegrav. titelplaat en 22 stukken, al dan niet met eigen titelblad en continue paginering (n.c., sporadische vlekjes, eerste bl. gelost, enkele papierrestauraties). 18de eeuwse band : halfleder, rug met ribben en titelschild (kapitalen beschadigd, scharnieren gebroken). Tweede, rijkelijk geïllustreerde uitgave van Cats' verzamelde werken (1ste uitg. : 1655) ingeleid door een titelplaat met portret van Cats en geïllustreerd met 2 andere titelplaten (Aspasia en Buytenleven op Zorgvliet), 3 platen op dubbele bladzijde waarvan 2 in de tekst (Het huwelijk als visfuik, De dood van Frederik Hendrik van Oranje en "Sic transit gloria mundi"), 2 gravures op volle bladzijde (waaronder een portret van Cats), tussentitels met vignetten en c. 400 meestal medaillonvormige emblematische of allegorische tekstfiguren. Het geheel werd gegraveerd door o.m. Willem Hondius Adriaan Matham, Michiel Mosijn, Crispin van Queboren naar Adriaan van de Venne Cornelis Monicks e.a. Bevat 22 titels, gedateerd van 1657 tot 1659, waaronder "Emblemata moralia", "Self-stryt", "Houwelijck", "Maegde-klachten", "Proef-steen van den Trouring", "Tachtigh-jarigh Leven en Huys-houdinge op Zorg-vliet". Autografe ondertekening door de uitgever van het privilege op de versozijde van het titelblad van ''Ouderdom, Buyten-leven". # Cats catalogus [...], 1996, n° 2; # NLL 42; # niet in Landwehr L.C., noch in Praz. ¶ Seconde édition abondamment illustrée des oeuvres complètes du poète le plus populaire de l'Âge d'or hollandais. Demi-veau du 18e s. (coiffes abîmées, mors fendus, frottée). Drouotlive.com Read more

20 Jun 2017
Librairie Henri Godts
Avenue Louise 230
1050 Bruxelles
Belgium
books@godts.com
+32 (0)2 6478548
+32 (0)2 6407332

20 Jun 2017
Librairie Henri Godts
Avenue Louise 230
1050 Bruxelles
Belgium
books@godts.com
+32 (0)2 6478548
+32 (0)2 6407332