CHARLES RICKETTS Genève 1866-1931 London Korsnedtagningen Monogramsignerad. Olja på duk, 92 x 71 cm. Signed with monogram. Oil on canvas. PROVENIENS Västerhaninge Prästgård sedan 1900-talets början Möjligen en gåva från England till församlingen vid 1900-talets början.