"Cogitationum rationalium de Deo, anima, et malo libri quatuor. In quibus quid de hisce Cartesius, ejusque sequaces, boni aut secus senserint, omnisque philosophiae certiora fundamenta, atque in primis tota metaphysica verior, continentur". Gedruckt in Amsterdam, apud Danielem Elsevirium 1677. 309 S. und Indizes. Zeitgenössischer, schlichter Pergamenteinband (Rücken u. besch.), Rückentitel in schwarzer Tinte. Gebrauchsspuren, Flecken, Eselsohren, nicht kollationiert. 21x 16x 3 cm.