"Les Boulevards - Statue de la Republique" Gouache og akvarell på papir, 19x30,5 cm Signert nede til venstre E. Galien Laloue LITTERATUR Noë Willer: "Eugène Galien Laloue. Le Triomphe de Paris" catalogue raisonné volume I, Paris 1999, motivet avbildet side 153