op den 32 van Bokkem-maand, in den Jaren dat tweemaal drie keer zo veel doet als driemaal twee. Ten Huyze van Anna Folie. Alwaar de zelve Rariteiten acht dagen na de Verkoping van niemand konnen gezien worden./ Lyste van spreekwoorden, Op verscheyde voorvallen toepasselyk. Door een Liefhebber der zelve by een vergadert. (2 verschillende delen met deze titel, met verschillend fictief impressum). "Gedrukt in Arabien, midden op de Zand-Zee, in't vervalle Kasteel van den Razenden Roeland"/ "Te Zeg-Waardt, By Johannes Silentiarium, in Momus"/ "Gedrukt in de Brouwery van de Weereld, in Drukkery van Kakodemus", z.d. (1706?), 4 delen in één band gepagineerd als 3 delen: 175,(1); 48; (4),170; 170-220 p., contemporain halfleer met vergulde, geribde rug. Zonder halftitel(s), 1ste vrije schutblad deels verdwenen, top van de rugstrip beschadigd, hoeken van platten sleets. Toch een goed exemplaar. Er bestaat nog een vervolg: Staat en inventaris van de nalatenschap van Don Gio dy Straatslypio y Pluggio, hier niet aanwezig. Het werk werd samengesteld door een kring van vermoedelijk Leidse studenten. De titels van de twee delen van de Lyste van rariteiten verschilt in details, bij deel twee: "Die verkocht zullen werden op den 33 van haringmaand, in den Jaren dat driemaal twee zo veel doet, als twemaal drie" [sic]. Zeer geestige en zeer zeldzame "veilingcatalogus" met te gekke fictieve items, het eerste deel met 1008 nummers en het tweede deel met 288 nummers impossibilia, waarbij de auteurs zich op een ongelooflijke manier uitleven. Enkele voorbeelden: "Een halve Piek van een Leyds Stoepje, in een beroemde Actie tusschen de Heeren Studenten ontnomen, uytnemend goed om Koffy over te koken"; "Een paar Poolse Laarzen van een menschen vel gemaakt, en rondom met allerley zeldzame Historien beschildert"; "De Maagdommen van de Roomsche Santinnen, Catharina, Brigitta, Appollonia, Agneet, &c. tusschen watten in een yvore doosje leggende"; "De Voorhuyd van den beroemden Jood Rabbi Abicucarub in goud beslagen"; "De werken van Horatius met een goede hand op de huyd van een Oost-Indische Mugge geschreven"; "Een Plank van 't Bredasche Turf-Schip, met een Voet van 't Trojaanse Paard, doch wat verolmd" etc. etc. etc. De twee lijsten met geestige en suggestieve "spreekwoorden" melden 580 respectievelijk 481 zinnetjes. We geven enkele voorbeelden: "Daar heb ik hard of, (zei Jaap) en hy likte aan een vaad-doek"; "Let op de Punten, (zei de Paap) en hy stak er een, (wat beliefje, wat zegje?) door de Preekstoel; dat komt wel, (zei het Bagyntje ) en zy hong'er haar buik aan"; "Daar is gee vermakelyker brand, (sey Pieter) als nat hout en bevrore turf, want het Hout singt, en de Turf luystert 'er na"; "Ik heb geen smaak in die Wijn, (sey Flip) en de fles was leeg"; "Hou je gat stil (sey Bartel tegen syn Wyf) en haar hemd stont in brant"; "Dat's Uyt, (zei koddige Jan) en hy was het geschrevene moe, Hebt gy een eerste deel, zo kooopt dit twede toe." [laatste bijdrage] etc. etc. etc.