Auction archive: Lot number 52

Eilif Peterssen

NOK60 - NOK80
ca. US$7 - US$9

Eilif Peterssen

NOK60 - NOK80
ca. US$7 - US$9

"Fra Pantheonplassen - Studie til bøndene" 1904 Olje på lerret, 69x60 cm Signert, stedsbestemt og datert nede til venstre: Eilif P Roma 04 Kokkin 508 Eilif Peterssens liste nr 311 PROVENIENS Sogneprest Herman Vangensten, Brandbu Privat eie UTSTILT Høstutstillingen 1904, kat. nr 238 Lillehammer Kunstmuseum 2001 kat. nr 69 LITTERATUR Jan Kokkin "Eilif Peterssen. Mellom stemninger og impresjoner" Oslo 2009, kat nr 508 "Studie til bønder" er en av flere studier Peterssen malte i arbeidet med det monumentale "Fra Pantheonplassen" i 1904. Det store bildet ble stilt ut på Høstutstillingen i 1904 sammen med blant annet denne studien.

8 May 2018
Blomqvist Kunsthandel AS
Tordenskiolds gate 5
0160 Oslo
Norway
kunst@blomqvist.no
+47 (0)22 708770

8 May 2018
Blomqvist Kunsthandel AS
Tordenskiolds gate 5
0160 Oslo
Norway
kunst@blomqvist.no
+47 (0)22 708770