Auction archive: Lot number 3307

Godefroy, Denys (Dionysius Gothofredius)

155. Kunst- & Antiquitätenauktion
12 Sep 2019 - 14 Sep 2019
Reserve
€0

12 Sep 2019 - 14 Sep 2019
Reserve
€0

"Corpus juris civilis in quatuor partes distinctum, Dionysio Gothofredo jc. auctore, cui appendicis & auctarii loco, aliquot, quae prioribus hujus formae editionibus defuerunt, adjecta sunt, inprimis Francisci Modii jc. Brugensis ad omnes L. Pandectarum & XII. Codicis libros notae; index tandem titlulorum omnium recens confectus...". Gedruckt in Frankfurt am Main, Sumptibus Societatis imprimebat H. Polichius, 1663. Verschiedene, umfangreiche Indizes und 1.869 S., zwei Titelkupferstiche. Beigebunden: "Codicis Dn. Justiniani Sacratissimi Principis Pp. Aug. Repetiae Praelectionis Libri XII. Notis Dionysii Gothofredi". Gleicher Ort und Jahr. Indizes und 1023 S. sowie "Autenticae, seu novellae constitutiones...", 455 S. und "Feudorum consuetudinis....", 282 S. Wohl etwas späteter geprägter Ledereinband (besch.). Stärkere Gebrauchsspuren, Flecken, Eselsohren, Bindung teils gelöst, nicht kollationiert. 26x 21x 12 cm.

12 Sep 2019 - 14 Sep 2019
Auktionshaus Dannenberg
Seesener Str. 8-9
10709 Berlin
kontakt@auktion-dannenberg.de
+49 30 8216979
+49 30 8220028

12 Sep 2019 - 14 Sep 2019
Auktionshaus Dannenberg
Seesener Str. 8-9
10709 Berlin
kontakt@auktion-dannenberg.de
+49 30 8216979
+49 30 8220028