Grzegorz Drozd (ur. 1970, Lublin) "Tajlandia", 2015 r. olej/płótno, 80 x 100 cm sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘GRZEGORZ DROZD | „TAJLANDIA” | 2015’ Estimate: 9 000 - 12 000 PLN PLN EUR GBP USD 2 105 - 2 806 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%. more information Note Grzegorz Drozd tworzy na wielu płaszczyznach artystycznych. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą, fotografią, a także performance. Dotyka problemów współczesnego świata i jest jego wnikliwym obserwatorem. Komentuje pozycję artysty:„artysta to dla mnie banita społeczny i przestępca”. Znany jest z podejmowania odważnych działań, m.in. zamurował korytarz w budynku warszawskiejAkademii Sztuk Pięknych w celu zwrócenia uwagi studentów oraz profesorów na indywidualność, którą powinni praktykować w czasie procesu twórczego. W 2004 wraz z przyjaciółmi spędził kilka dni w lasach Roztocza, nie korzystając z żadnych zdobyczy cywilizacyjnych, a w 2010 wyjechał na trzy lata do Azji, aby odnaleźć „Utracony Raj”.Projekt miał na celu odcięcie się od kultury Zachodu. About Artist Grzegorz Drozd studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni Jarosława Modzelewskiego. Po eksperymentach z rozmaitymi mediami skupił się na malarstwie. Podobnie jak jego nauczyciel na swych obrazach stara się odmalować otaczającą go rzeczywistość, nawet w jej najbardziej prozaicznych aspektach. Drozd podkreśla rolę naszego pośredniczenia w osobistych doświadczeniach i niemożność ucieczki od własnej tożsamości ukształtowanej poprzez historyczne uwarunkowania, ale także wychowanie, miejsce dorastania, wpływy rodziny i przyjaciół. Bidding form Register for an auction Ask about lot ID: 58262 Download bidding form Print item sheet Lot number Polish Contemporary Art 14 November 2019, 19