HANS J. WEGNER, "Sabelbensbordet", matbord, Andreas Tuck, Danmark, modell AT-304, teak och ek, två fällbara klaffar, höjd 72, 195 - 315 x 105, klaffarnas längd 60 cm; skivan med fuktfläckar, några repor, smärre slitage