Auction archive: Lot number 23

Frits Thaulow

Modern and Older
17 Nov 2015
NOK180,000 - NOK220,000
ca. US$20,874 - US$25,513

Frits Thaulow

Modern and Older
17 Nov 2015
NOK180,000 - NOK220,000
ca. US$20,874 - US$25,513

"Havnebillede, snevær" 1905 Pastell på lerret, 64x80 cm Signert nede til høyre: Frits Thaulow Eldre etikett fra Emil Richter, Dresden bak på bildet LITTERATUR Einar Østvedt: "Frits Thaulow. Mannen og verket", Oslo, 1951 PROVENIENS Ingeniør Bjarne Nissen, Oslo (1933) Privat eie UTSTILT Kunstnernes Hus 1933, kat. nr 103 Thaulows vinterbilder var et nytt og friskt innslag i hovedstadens kunstliv. I "Havnebillede, snevær" fanger Thaulow inn årstidens atmosfære. Han ville fange lyset, temperaturen og fargeskalaen. Det er en frisk og modig bruk av grånyanser som skaper den vintermørke atmosfæren.

17 Nov 2015
Blomqvist Kunsthandel AS
Tordenskiolds gate 5
0160 Oslo
Norway
kunst@blomqvist.no
+47 (0)22 708770

17 Nov 2015
Blomqvist Kunsthandel AS
Tordenskiolds gate 5
0160 Oslo
Norway
kunst@blomqvist.no
+47 (0)22 708770