Izabela Czerwinska (b. 1973) Chwila wytchnienia, 2014 r. olej/płótno, 125 x 80 cm na odwrociu opisany: 'Izabela Czerwińska | Chwila wytchnienia | 2014' Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w roku 1999 w Pracowni Tkaniny Drukowanej profesor Krystyny Jaguczańskiej-Śliwińskiej oraz w Pracowni Malarstwa i Rysunku profesora Marka Wagnera. Obecnie zajmuje się malarstwem sztalugowym, projektowaniem tkanin, grafiką projektową i rysunkiem. Jej obrazy to poetycko-baśniowe mikroświaty, w których abstrakcja łączy się z elementami rzeczywistości. Ich niepowtarzalny klimat tworzą faktura i kolor.