JAN HÅFSTRÖM född 1937 Stenbrott Signerad och daterad på baksidan Jan Håfström 1977. Blandteknik på pannå, 95,5 x 73,5 cm. UTSTÄLLD Jan Håfström Moderna Museet, Stockholm 1994-95, katalognr 105