Meditace
tuš, akvarel, papír, 1944, 30,5 x 20,5 cm, sign. PD Konůpek, rám, hledání odpovědí na otázky Kdo jsme? Kam směřujeme?, zkoumání hloubky lidské duše na její pouti k branám věčnosti patřilo k celoživotním tématům tvorby Jana Konůpka. Toto je jedna z jeho vrcholných ukázek volné tvorby z posledních let nacistické okupace.
Provenance: Antiquarian Ostrovní
Meditace