Ježíš
tužka, papír, 18,9 x 9,5 cm, dole věnování: Přeje 27/XII, Jan Zrzavý je českým významným představitelem avantgardy nastupující začátkem 20. století. Jeho specifický magický výtvarný projev, kterým reflektoval své vnitřní představy, se stal nepřehlédnutelným. Své obrazy často obohacoval o sugestivní symboly, jež měly vyjadřovat jeho vnitřní pocity a stavy. Tento způsob sebevyjádření je blízký tvorbě světových malířů jako je Marc Chagall nebo Giorgio de Chirico lehce poškozený papír
the disciple of Frantisek Zenisek jr., member of Sursum, the group Tvrdosijni, The Umelecka beseda and The Manes Association of Fine Artists
Ježíš