Auction archive: Lot number 19

Jerzy Nowosielski (1923 - 2011)

Opening
PLN6,500
ca. US$2,027

Opening
PLN6,500
ca. US$2,027

Jerzy Nowosielski (1923 - 2011) Postać, 1955 r. ołówek/papier, 34,7 x 22 cm sygnowany i datowany w prawym górnym rogu: 'JERZY NOWOSIELSKI 1955' POCHODZENIE: Dom Aukcyjny „Agra-Art”, Warszawa WYSTAWY: 2003 Warszawa, Jerzy Nowosielski Zachęta Państwowa Galeria Sztuki LITERATURA: Jerzy Nowosielski Galeria Starmach, Fundacja Nowosielskich, Kraków 2003, reprodukowany, poz. kat. 225, s. 174. Zachwycam się fotografiami sportowców, czasem „odmalowuję” ich wprost z fotografii, w ogóle maluję często z fotografii. Nie uważam, by było to czymś zdrożnym, niegodnym malarza. Fotografia daje nowe aspekty człowieka. Możemy studiować go w takich gestach i ruchach, jakie dawni malarze proponowali tylko na podstawie wiedzy anatomicznej z wyobraźni. Jerzy Nowosielski wypowiedź przygotowana na otwarcie Wystawy Sztuki Nowoczesnej, Kraków, Pałac Sztuki, 1948, maszynopis w archiwum Mieczysława Porębskiego Estymacja: 8 000 - 14 000

7 Mar 2013
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

7 Mar 2013
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600