Auction Pricedatabase

Auction: Auction 03.06.2019
was auctioned on: 3 June 2019
Upcoming auctions Auction Pricedatabase

[Joachim von Sandrart] L'Academia Todesca della Architectura, Scultura & Pittura:

Archive
Estimate: €700 - €1,400
ca. US$782 - US$1,565
Price realised:  €1,120
ca. US$1,252
Lot number 500, Views: 105

Oder Teutsche Academie der Edlen Bau- Bild- und Mahlerey-Künste: Darinn enthalten ein gründlicher Unterricht, von dieser dreyer Künste Eigenschaft ... beschrieben. (...) Durch Joachim von Sandrart Neurenberg/ Leipzig, gedrukt door J.-Ph. Miltenberger/ C.S. Froberger voor J. von Sandrart (Neurenberg) en M. Merian (Franckfurt) en M. en J.F. Endter (Franckfurt), 1675-79, 7 delen in 2 banden, (10),105; (2),376,(12); 24; (10),100,(2),91,(3); (2),95,(1); (2),174,(4) p., met de volgende gravures: beide delen met frontispice naar Von Sandrart, beide delen met portret, beide delen met gegraveerde/ houtgesneden illustraties/ vignetten in de tekst (deels herhaald). Deel 1 met 2 gegraveerde tussentitels, 2 letterdruk titels met gegraveerde illustratie en 115 (van 116) gegraveerde platen; deel 2 met 1 gegraveerde tussentitel (overige opgenomen in de plaatreeksen) en 150 (van 153) (dubbelp.) platen, de platen naar tekeningen van Sandrart door R. Collin, G. E. Einhart, P. Kilian, M. Küsell e.a., contemporain uniform halfleer met marokijnen titelschildje, folio. Aan deel 1 ontbreekt plaat nummer "2" van de serie van 14 platen met "Medaglionien"; overigens is dit deel hier en daar licht roestvlekkig. Aan deel 2 ontbreekt de groot uitslaande kaart van Rome en plaat II uit de reeks Architectura. Plaat XXVII ontbreekt zoals altijd. Verder ontbreken plaat D en E uit de reeks Sculptura. In die reeks zijn plaat I (i), Z en een extra exemplaar van plaat Y toegevoegd uit een ander exemplaar, meerdere platen zijn beschadigd/ gerepareerd. In dit deel zijn de platen C en F los. Beide delen met eigenaarsstempel in pen doorgehaald en veranderd naar "A Gysin" op de Franse titel, deel 1 met ongeïdentificeerd ex libris op binnenzijde voorplat. Beide banden sleets. Verkocht met alle feilen. Faber du Faur 1834; Jantz 2182; Arntzen/ Rainwater H 74. De zeldzame eerste druk van de beroemde, encyclopedische "Deutsche Academie" van Joachim von Sandrart (1606-1688), schilder, graveur, kunsthistoricus en -verzamelaar. Wellicht het belangrijkste barokke kunsthistorische werk, hoe dan ook één van de rijkst geïllustreerde werken op het gebied van de kunst ooit verschenen. Deze eerste druk werd hoogstwaarschijnlijk in delen uitgegeven, want er bestaan exemplaren met verschillende samenstellingen en inhoud. Delen van het werk werden opnieuw uitgegeven, het complete werk werd in uitgebreide vorm opnieuw uitgegeven in 1768-1775. Het eerste deel bestaat uit de hoofdstukken Architectura en Sculptura (met doorlopende paginering) en het meest uitgebreid de Pictura, gevolgd door de levensbeschrijving van Von Sandrart. Ook het tweede deel bestaat uit de hoofdstukken Architectura, Sculptura en Pictura, gevolgd door de (ongeïllustreerde) Metamorphosen van Ovidius in Duitse vertaling naar Karel van Mander

Informations about the auction
Auction house: Zwiggelaar Auctions
Title: Auction 03.06.2019
Date of the auction: 3 Jun 2019
Address: Zwiggelaar Auctions
Witte de Withstraat 32 hs
1057 XZ Amsterdam
Netherlands
[email protected] · +31 (0)6 47986138