Auction archive: Lot number 16

Johan Christian Dahl

Modern and Older
17 Nov 2015
NOK300,000 - NOK400,000
ca. US$34,791 - US$46,388

Johan Christian Dahl

Modern and Older
17 Nov 2015
NOK300,000 - NOK400,000
ca. US$34,791 - US$46,388

"Sydlig landskap med fjord" 1814 Olje på lerret, 33x50 cm Signert og datert nede midt på: J Dahl 1814 Bang 67 PROVENIENS Kunsthandler Harald Holst Halvorsen Konferentsraad Callesen, København Henrik Børseth, Oslo Privat samling LITTERATUR Marie Lødrup Bang: "Johan Christian Dahl", Oslo 1987, kat. 67, side 51 Motivet "Sydlilg landskap med fjord" er representativt for J. C. Dahls periode i Danmark. Han malte italienskinspirerte fantasilandskaper med vekt på atmosfæriske virkemidler. Bang side 28-29

17 Nov 2015
Blomqvist Kunsthandel AS
Tordenskiolds gate 5
0160 Oslo
Norway
kunst@blomqvist.no
+47 (0)22 708770

17 Nov 2015
Blomqvist Kunsthandel AS
Tordenskiolds gate 5
0160 Oslo
Norway
kunst@blomqvist.no
+47 (0)22 708770