"Sydlig landskap med fjord" 1814 Olje på lerret, 33x50 cm Signert og datert nede midt på: J Dahl 1814 Bang 67 PROVENIENS Kunsthandler Harald Holst Halvorsen Konferentsraad Callesen, København Henrik Børseth, Oslo Privat samling LITTERATUR Marie Lødrup Bang: "Johan Christian Dahl", Oslo 1987, kat. 67, side 51 Motivet "Sydlilg landskap med fjord" er representativt for J. C. Dahls periode i Danmark. Han malte italienskinspirerte fantasilandskaper med vekt på atmosfæriske virkemidler. Bang side 28-29