Louis Philippe Frankrike 1800-tal, brännförgylld och brunpatinerad brons, ljusarmar i form av ymnighetshorn uppburna av bevingad kvinnogestalt på klot, för vardera fyra ljus, höjd 68 (obetydligt bruksslitage)