Auction Pricedatabase

Auction: Polish Contemporary Art, 14 November 2019, 19
was auctioned on: 14 November 2019
Upcoming auctions Auction Pricedatabase

Karolina Jaklewicz (ur. 1979, Trzebiatów)

Archive
Opening: PLN24,000 - PLN30,000
ca. US$6,225 - US$7,781
Price realised:  n. a.
Lot number 118, Views: 28

Karolina Jaklewicz (ur. 1979, Trzebiatów) "Północny", tryptyk, 2013 r. olej/płótno, 120 x 80 cm (x3) sygnowany, datowany i opisany na odwrociu każdej części: ‘JAKLEWICZ | TRYPTYK | PŁÓNOCNY | I | II | III | 2013’ Estimate: 24 000 - 30 000 PLN PLN EUR GBP USD 5 612 - 7 016 EUR Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%. more information Note Harmonijny układ, zimna tonacja, niezdefiniowane źródło światła to krótka charakterystyka obrazu Karoliny Jaklewicz. Praca pochodzi z cyklu „Północ”,niezwykle ważnej i osobistej dla artystki serii, która obrazuje jej głęboką fascynację północną krainą. Nadmorska przestrzeń to obszar, z którego pochodzi malarka.Pokłady doświadczeń i inspiracji znalazły ujście w jakże odmiennym cyklu północnym, realizowanym od 2013 roku, chociażby ze względu na siłę oddziaływania i energię, jaka znajduje się w obrazach. Karolina Jaklewicz na podstawie zapamiętanych, ascetycznych krajobrazów buduje abstrakcyjne układy przestrzenne. Z obrazu emanuje światło wysublimowanego trójkąta o ultramarynowym blasku. To właśnie on stał się nadrzędną wartością cyklu - trójkąt symbolizujący motyw drogi, podróży w przestrzenie zastane w świadomości artystki. Nieznane źródło magicznego światła, które jakże rozmaicie rozprasza się na precyzyjnie wytworzonych figurach geometrycznych, kreuje niezwykłą aurę. Harmonia, cisza i skupienie, pojawiające się za sprawą wyważonego układu, świadczą o obecności charakterystycznej dla twórczości artystki sfery metafizycznej, w tym przypadku najpełniej wyrażonej w postaci trójkąta. Obraz stanowił część wystawy doktorskiej „Idea a forma geometryzująca w malarstwie”, która odbyła się we wrocławskiej Akademii SztukPięknych. Artystka tytuł doktora otrzymała w 2012 roku. About Artist Artystka uzyskała dyplom z wyróżnieniem u prof. Stanisława Kortyki na Wydziale Malarstwa wrocławskiej ASP w 2007 roku. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2006/07). W 2012 obroniła tytuł doktora sztuk pięknych za cykl malarski „Idea a forma geometryzująca w malarstwie”. Finalistka konkursu Strabag Artaward International (2012 i 2013). Prace Karoliny Jaklewicz były prezentowane na wielu wystawach zbiorowych w Polsce (m.in. Galeria Miejska we Wrocławiu w 2014, Galeria XX1 w Warszawie w 2013) i za granicą (m.in. Preview Berlin Art Fair 2013, NordArt 2009), oraz na dziewięciu wystawach indywidualnych; jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych (polskich i zagranicznych) oraz państwowych. Od kilku lat Jaklewicz uczestniczy w międzynarodowych plenerach artystów z kręgu abstrakcji geometrycznej, organizowanych przez dr Bożenę Kowalską. Bidding form Register for an auction Ask about lot ID: 79024 Download bidding form Print item sheet Lot number Polish Contemporary Art 14 November 2019, 19

Informations about the auction
Auction house: Desa Unicum
Title: Polish Contemporary Art, 14 November 2019, 19
Date of the auction: 14 Nov 2019
Address: Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
[email protected] · +48 (0)22 1636600