Katarzyna Adamek (ur. 1980 r., Kraków) Rano, 2009 r. olej/płótno, 54 x 65 cm sygnowany i datowany p.d.: 'AK '09' na odwrociu opisany: '[Side saddling thrown assunder] | Katarzyna Adamek '09 | "RANO" ' 2005 - dyplom w Pracowni Filmu Animowanego. 2000-2005 Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydział Grafiki. 2004 - półroczne stypendium na Universidad Politechnica di Valencja, Hiszpania. Wybrane wystawy indywidualne: 2011 - Galeria Ether, Warszawa; 2010 - 4h-art Galeria, Hanower/Niemcy; 2009 - Galeria Bottger, Berlin/Niemcy oraz udział w wystawach zbiorowych.