Katarzyna Kordyasz (b. 1981) Morskie potwory II, 2013 r. olej/płótno, 80 x 80 cm na odwrociu opisany: 'K. KORDYASZ 2013 | ''MORSKIE POTROWY II'' ' Dyplom z wyróżnieniem rektorskim na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie ( 2006 r.) Zajmuje się malarstwem sztalugowym, tkaniną artystyczną, edukacją plastyczna. Wybrane wystawy: 09. 2014 - "Barwy Morza" - Ogólnopolski przegląd obrazów marynistycznych, Dar Pomorza 05.2014 - "5 Ogólnopolski konkurs im. Mariana Michalika na obraz dla Młodych Malarzy", Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa 11. 2013 - " 19x19", Wystawa Malarstwa, 19 Dzielnica, Warszawa 05.2013 - "Ogólnopolska wystawa Miniatury Tkackiej", Centralne Muzeum Włókiennictwa, Łódź 05.2012 - "Ogólnopolska Wystawa Tkaniny Artystycznej", Centralne Muzeum Włókiennictwa, Łódź 10.2011 - „Jesienny Salon małych form tkackich”, Galeria 022, Warszawa 06.2011 - „Konfronty”, MOK – Galeria Amfilada, Olsztyn 03.2011 – „Kobiety na Froncie”, DGW, Warszawa 05.2010 –„Ogólnopolska Wystawa Miniatury”, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Łódź 04.2010 – „Sztuka włókna” - wystawa tkaniny artystycznej, ZPAP, Warszawa 12.2009 - „V Międzynarodowe Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej EKO-BALT 2009, Muzeum Miasta Gdyni 03.2009 - „Kobieta i Obraz”, Centrum Brancusi, Kiszyniów, Mołdawia 02.2009 - „Aktualny Obraz”, Królikarnia, Warszawa 08.2008 - „V Międzynarodowe Biennale Miniatury – Częstochowa 2008”, Galeria Ośrodka Promocji Kultury w Częstochowie, Częstochowa 06.2008 – Międzynarodowe Triennale Tkaniny Artystycznej w Tournai, Muzeum Miasta,Tournai, Belgia 12.2007 - „IV Ogólnopolskie Biennale Malarstwa i tkaniny Unikatowej-Trójmiasto 2007”, Muzeum Miasta Gdyni, 08.2007 - „Biennale Małych Form Malarskich”, Galeria Sztuki - Wozownia, Toruń 08.2007 - „Wystawa poplenerowa – Międzynarodowy Plener Tkacki”, Centrum Brancusi, Kiszyniów, Mołdawia 05.2007 - „Ogólnopolska Wystawa Miniatury Tkackiej”, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Łódź 05.2007 - „Ogólnopolska Wystawa Tkaniny Unikatowej”, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Łódź 05.2007 - „Młoda Tkanina Warszawska”, Krajowa Izba Mody, Łódź Nagrody: Nagroda z Dyplom 2006 – ufundowana przez Wojewodę Mazowieckiego z inicjatywy profesora Józefa Szajny i Galerię Studio dla Dyplomanta Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, za poszukiwanie nowej formy wypowiedzi.