Auction archive: Lot number 19

Kinga Smaczna-Łagowska (ur. 1977 r., Białystok)

Opening
PLN3,000
ca. US$881

Opening
PLN3,000
ca. US$881

Kinga Smaczna-Łagowska (ur. 1977 r., Białystok) Kobieta, 2006 r. metal, 68 x 50 x 30 cm sygnowana i datowana na odwrociu: 'Kinga Smaczna 06' Absolwentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2003 r. Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Rzeźby Profesora Adama Myjaka. Od 2004 r. asystent w macierzystej pracowni. Uczestniczyła w wystawach zbiorowych i indywidualnych m.in. Galeria Studio, Warszawa, Podziemie Kamedulskie, wystawa na rzecz fundacji Ewy Błaszczyk "A Kogo?", Warszawa, Kocioł Artystów, Warszawa, Galeria Oko, Warszawa, Galeria 3A, Warszawa, Novotel Garden Gallery, Warszawa. Laureatka znaczących nagród i konkursów m in. Nagroda Ministra Kultury i Sztuki, Grand Prix Nagrody Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej na Najlepszy Dyplom w Dziedzinie Sztuk Pięknych, Nagroda Ministra Infrastruktury, Nagroda w Międzynarodowym konkursie na rzeźbę do dramatu Henrika Ibsena pt. "Peer Gynt" w Oslo. Ważniejsze realizacje w przestrzeni publicznej:"Peer by Aases deathbed", Oslo, Norwegia," Przysłowia Polskie", Izabelin, "Skwer Czterech Wieszczów", Radzymin,"Cztery Żywioły", Mrągowo.

7 Jul 2012
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

7 Jul 2012
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600