KLINGER JOHAN GEORG (1764 - 1806) DUITSLAND / NÜRNBERG - 18°/19° EEUW - set van twee (§)globes, een aard- en hemelglobe, telkens met bol in gips en standaard op octogonale basis in notelaar - hoogte : 57 cm datering :* hoewel de hemelglobe identiek is aan die van 1790, heeft ze naast de Latijnse ook Duitse teksten, bovendien kan uit het logo van de firma opgemaakt worden dat ze van na 1806 is en van voor 1852, er kan dus besloten worden dat deze globe 18° eeuws is met toevoegingen uit de vroege 19° eeuw * de wereldbol met montuur van J.A. Bühler is gerealiseerd voor gebruik in het onderwijs en is te dateren omstreeks 1830/40 - gemerkt - expert Vanlerberghe-Brugge geeft dit paar een waardeschatting van 10 à 15000
19th Cent set of (§) earth and celestial globe - on stand in walnut - marked