Auction archive: Lot number 212

Konrad Kuzyszyn (ur. 1961, Białystok)

Opening
PLN12,000 - PLN15,000
ca. US$3,112 - US$3,890

Opening
PLN12,000 - PLN15,000
ca. US$3,112 - US$3,890

Konrad Kuzyszyn (ur. 1961, Białystok) Obiekt fotograficzny z cyklu "Kondycja", 1993 r. fotografia transparentna/błona monochromatyczna preparowana wzmacniaczem miedziowym, pleksa, silikon unikat, ed. 1/1, 12 x 7,5 x 3 cm (w świetle oprawy) sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘KUZYSZYN ‘ 1993 1/1. | OPRAWA 2017 | ‘KONDYCJA’ 1993 | FOTOGRAFIA TRANSPARENTNA, PLEXA, SILIKON | Kuzyszyn’ Estimate: 12 000 - 15 000 PLN PLN EUR GBP USD 2 806 - 3 508 EUR Exhibited - Konrad Kuzyszyn, Kondycja 3, Galeria Krytyków Sztuki Pokaz, Warszawa, 1994 - „IKONOPRESS” Przegląd Sztuki Polskiej, BWA, Szczecin, 1994 - „Antyciała”, CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa, 1995 - Konrad Kuzyszyn, Rezultaty, Mała Galeria CSW/ZPAF, Warszawa, 1996 - „Displacement / This Placement”, Kunstlerhouse Bethanien, Berlin, Niemcy, 1997 - „Nowa Polska Fotografia”, Ernst Museum, Budapeszt, Węgry, 1997 - „Miejsce Idei - Idea Miejsca”, Cable Factory, Helsinki, Finlandia, 1997 - „TOYAMA NOW’99”, Museum of Modern Art, Toyama, Japonia, 1999 - Konrad Kuzyszyn, Prace, Sielska Gallery, Strasbourg, Francja, 1999 - „IN BETWEEN - Art from Poland 1945 -2000”, Chicago Cultural Center, Chicago, USA - Konrad Kuzusyzyn, CIAŁOŚWIAT, Galeria Piekary, Poznań, 2017 Additional Charge Details - Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%. - Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji. more information Note Pierwsze transfiguracje wykonane na komputerze w 1994 zainicjowały kolejną fazę serii „Kondycja“. Jak mówi Kuzyszyn: "To narzędzie dało mi możliwości, których ciemnia srebrowa niebyła w stanie. Zwielokrotnienie, które wcześniej wykonywałem za pomocą nasadki optycznej teraz w prosty sposób mogłem zrobić w programie. Eksperymenty z formą, jej multiplikacje pozwalały budować złożone struktury, zwane przeze mnie "mandalami“. Określane jednak często były jako „ornament“, co wydaje mi się formalistycznym uproszczeniem. Materiał fotograficzny – po obróbce komputerowej– naświetlałem na błonie reprograficznej i budowałem z ich udziałem obiekty". Seria pod tytułem „Kondycja“ składała się z kilkunastu prac. Pokazywana była w różnych wersjach, najczęściej na pod-świetlanych konstrukcjach przy ścianie, przykrytych białym płótnem oraz włókniną. About Artist W latach 1985-90 studiował na Wydziale Malarstwa i Grafiki PWSSP w Łodzi. Dyplom obronił w Pracowni Wypukłodruku Prof. A. Bartczaka, Pracowni Technik Metalowych Prof. L. Rózgi i Pracowni Fotografii Prof. I. Pierzgalskiego uzyskał w 1990. Od 1994 roku pracuje jako asystent - od 2001 roku na stanowisku kierownika Pracowni Fotografii i Obrazu Wideo w Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Kwalifikację I stopnia otrzymał w 1998 roku, a kwalifikację II stopnia w roku 2002 na ASP w Poznaniu. W latach 2001-11 stworzył i kierował Pracownią Multimediów w łódzkiej ASP. W latach 2007-12 kierował Pracownią Kreacji Cyfrowej w krakowskiej ASP. Obecnie kieruje 5 Pracownią Fotografii w Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od 2007 roku profesor ASP - od 2012 roku jako profesor zwyczajny. Zajmuje się fotografią, filmem wideo oraz hybrydami współczesnych mediów elektronicznych. Bidding form Register for an auction Ask about lot ID: 78695 Download bidding form Print item sheet Lot number Polish Contemporary Art 14 November 2019, 20

14 Nov 2019
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600

14 Nov 2019
Desa Unicum
Piękna 1A
00-477 Warsaw
Poland
biuro@desa.pl
+48 (0)22 1636600