Auction archive: Lot number 288

LE ROY, Grégoire - 49 gravures en etsen

Auction 24 & 25 november 2017
24 Nov 2017 - 25 Nov 2017
€500 - €700
ca. US$596 - US$835

Auction 24 & 25 november 2017
24 Nov 2017 - 25 Nov 2017
€500 - €700
ca. US$596 - US$835

LE ROY, Grégoire - 49 gravures en etsen en 1 tekening . 21 verschillende werken waarvan het overgrote gedeelte in verschillende staten of proefdrukken, verschillende inktsoorten of -kleuren, tenzij anders vermeld op velijnpapier gedrukt. Verschillende afmetingen (randen gebruind, enkele marges met roestvlekjes). Sommige getiteld, gesigneerd en genummerd, andere enkel met opgave van de staat, weer andere noch gesign. noch genummerd of getiteld. Geen enkel gedateerd. Overwegend werk- en proefexemplaren.
Interessante collectie van wat wellicht het volledige oeuvre van Grégoire Le Roy - en misschien de eigen collectie van de kunstenaar - is. Franstalig auteur van poëzie, verhalen en één roman behoorde hij samen met Charles Van Lerberghe en Maurice Maeterlinck tot de groep van Belgisch-Franstalige symbolisten en werkte hij mee aan het tijdschrift "La Jeune Belgique". Hij schreef ook kunstmonografieën o.m. "Catalogus van het gegraveerde oeuvre van Jules De Bruycker". Hij was schoonvader van Jules Vanpaemel. De aanwezige werken zijn niet gesigneerd, noch genummerd, tenzij anders vermeld. [ Tekenles in het centrum van Gent ], 33 x 39 cm (marg. roestvlekjes), met vermelding "retouchée - état" bovenaan links. Grappige benadering van een schilderles in openlucht. - [ Haven ], 30 x 37 cm, in bister. - Porte St. Croix in Brugge , 32,5 x 39,5 cm, getiteld op verso. - [ Woonwagen ], 38 x 39,5 cm. Woonwagen met enkele personnages. - [ Boer ], 40 x 32,5 cm. Boer op klompen die een hek herstelt. Nijgend naar het Vlaams expressionisme. - [ Straatje voor het onweer ]. Straatje onder dreigende hemel. - [ Boerenerf ]. Enkele correcties aangebracht met vet potlood.- La maison espagnole sur la route de Bruges à Wenduyne (marg. roestvlekjes). Titel op verso. - [ Erf met hooiberg ], parelmoer Japans papier. Deze laatste werken alle +/- 20 x 25 cm. Van al voorgaande werken zijn slechts 1 staat of proefdruk aanwezig. - [ Toren ], 39,5 x 33 cm, 2 ex. waarvan 1 met pastel ingekleurd. - [ Doorgang met kruis ], 40 x 49 cm, 3 ex. waarvan 2 proefdrukken (1 in sepia) en 1 ex. gesign. onderaan rechts. - [ Stuk doorgang met kruisbeeld ], 40 x 29,4 cm, 1 ontwerptekening in zwart conté en 4 drukken waarvan 2 proefdrukken van de 1ste staat (1 in bruin) en 2 proefdrukken van de 2de staat (1 op proefpapier). - [ Weggezakt kerkje ], 30 x 39,5 cm, 5 afdrukken waarvan 2 in kleur. - Oostduinkerke . 40 x 33 cm, 4 drukken waarvan 1 ex. 1ste staat in bister gedrukt op proefpapier, 1 gesign. en "état", 1 gesign en (? onleesbaar) en 1 getiteld, gesign. en genum. 5/50. - [ 4 kameraden ], 29,2 x 39,2 cm, 3 drukken waarvan 1 proefdruk met correcties in potlood, 1 ex. met enkele krassen en bovenaan drukfout en 1 ex. gesign. en genum. 9/50. - [ Bootje in kanaal ], 20 x 24,7 cm, 2 ex. waarvan 1 vroegere staat in bruin gedrukt en 1 ex. gesign. en genum. 1/50. - [ Begrafenis ], 29 x 39,5 cm, 5 ex. waarvan 1 ex. "1er état" op proefpapier, 1 ex. in bruine inkt op Arches (scheurtje in linker bovenhoek), 3 einddrukken waarvan 1 gesign. en 1 gesign. en genum. 2/100 in bruin gedrukt (vouw overlangs, erg gebruind papier). - [ Weg met bomen ], 39,5 x 33 cm, 3 drukken alle gesign.: 1ste staat, 2de staat en 1 ex. genum. 7/25. - [ Weg met huis ], 25 x 20 cm, 2 ex. waarvan 1 met correcties in potlood en 1 gesign. - [ Boerderij met kale boom ], 24 x 31,5 cm, 3 ex. waarvan 1 "1er état" en 2 genum. 2 en 5/10 maar niet gesign. - [ De watermolen ], 33 x 40 cm, 4 drukken waarvan 2 proefdrukken op proefpapier en 2 einddrukken, gesign. en genum. 6 en 7/50. Ref. Piron 1999, p. 850 : Gent 1862 - Elsene 1941. Dichter, kunstcriticus, schilder, tekenaar, graficus met een voorkeur voor o.a. volkse taferelen en interieurs.

24 Nov 2017 - 25 Nov 2017
The Romantic Agony Book & Print Auctions
Auquaductstraat 38-40B
1060 Brüssel
Belgium
auction@romanticagony.com
+32 2 5441055
+32 2 5441057

24 Nov 2017 - 25 Nov 2017
Auquaductstraat 38-40B
1060 Brüssel
Belgium
auction@romanticagony.com
+32 2 5441055
+32 2 5441057