Magdalena Laksowska (ur. 1985 r., Warszawa) Cykl warszawski (Wejście, Chmura, Kort), tryptyk, 2012 r. alkid/płótno, 30 x 72 cm sygnowana każda część na odwrociu sygnowany, datowany, tytuł, technika i wymiary (każda część) Absolwentka Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie. Otrzymała dyplom z wyróżnieniem w 2011 r. Miała trzy wystawy zbiorowe: 2010 - Warszawa, 2011 - Niemcy, 2011 - Legnica. Finalistka konkursu dla studentów ASP "Francja w moich oczach". Zajmuje się malarstwem sztalugowym, zwłaszcza pejzażem oraz ilustracją książkową. Ważniejsze wystawy: 2011 – Wystawa finalistów konkursu o Nagrodę Artystyczną Simensa, Salon Akademii, ASP, Warszawa; 2011 – Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych „Promocje 2011”, Galeria Sztuki, Legnica (I Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego); 2011 – „Skłonności do ostrości”, wystawa zbiorowa w ramach Satyrykonu, teatr im. H. Modrzejewskiej, Legnica; 2011- finalistka Konkursu o Artystyczną Nagrodę Siemensa edycja 2011; 2011- finalistka 10. Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych Pieńków; 2011- nagroda za najlepszą pracę dyplomową przyznawana przez Panią Ewę Tomaszewską. 2012 – finalistka konkursu Nowy Obraz/Nowe Spojrzenie, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu; 2012 – wystawa zbiorowa Sport Artbox w Galerii Milano, Warszawa. sygnowana każda część na odwrociu sygnowany, datowany, tytuł, technika i wymiary (każda część) Absolwentka Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie. Otrzymała dyplom z wyróżnieniem w 2011 r. Miała trzy wystawy zbiorowe: 2010 - Warszawa, 2011 - Niemcy, 2011 - Legnica. Finalistka konkursu dla studentów ASP "Francja w moich oczach". Zajmuje się malarstwem sztalugowym, zwłaszcza pejzażem oraz ilustracją książkową. Ważniejsze wystawy: 2011 – Wystawa finalistów konkursu o Nagrodę Artystyczną Simensa, Salon Akademii, ASP, Warszawa; 2011 – Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych „Promocje 2011”, Galeria Sztuki, Legnica (I Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego); 2011 – „Skłonności do ostrości”, wystawa zbiorowa w ramach Satyrykonu, teatr im. H. Modrzejewskiej, Legnica; 2011- finalistka Konkursu o Artystyczną Nagrodę Siemensa edycja 2011; 2011- finalistka 10. Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych Pieńków; 2011- nagroda za najlepszą pracę dyplomową przyznawana przez Panią Ewę Tomaszewską. 2012 – finalistka konkursu Nowy Obraz/Nowe Spojrzenie, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu; 2012 – wystawa zbiorowa Sport Artbox w Galerii Milano, Warszawa.